Vércsoport szerinti táplálkozás...
A vérben a vörösvérsejtek felszínén jellegzetes képződmények, úgynevezett antigének találhatók.
Ezek olyan, a szervezet számára idegen anyagok, amelyek a szervezetbe kerülve ellenanyag képződését váltják ki. A vércsoport ezen antigének alapján állapítható meg, és A, B, AB lehet. Ha semmilyen antigén nem található a vörösvérsejt felszínén, akkor az illető 0-s vércsoportú.
Ezen keresztül tehát, a vércsoportos táplálkozás nemcsak mint tápanyagbevitel érinti szervezetét, hanem a jellemző vitaminokon és gyógynövényeken keresztül az egészségmegőrzés és betegségmegelőzés kulcsa is egyben.
Az ősi vércsoporthoz tartoznak. A 0 vércsoport az, a húsfogyasztáshoz alkalmazkodott a legjobban. Ők a kifejezetten húsevők csoportja.
Zsírban oldódó vitaminokhoz viszonylag kellő mennyiségben jutnak, csakúgy, mint C-vitaminhoz és vashoz.
Mivel ez a vércsoport nehezen viseli el a gabonaféléket, amelyek fő forrásai a B-vitaminoknak, ezek fokozott pótlására van szükség. A B-vitamin komplex különös jelentőségű ennél a vércsoportnál, mert gyorsítja az anyagcserét és a tápanyag gyorsabb elégetésével viszonylagos helyi savasodást idéz elő az izmokban és a szervezet egészében, ami kedvezően hat a 0 vércsoportúak nehéz fizikai tevékenységére.
A K-vitamin adagolás ugyanakkor erősíti a véralvadást és gátolja a vérzékenységre való hajlamot. Emiatt a 0 vércsoportúaknak nem ajánlatos nagyobb adagban szedniük A és E-vitamint, mert ezek gyengítik a véralvadási mechanizmust.
Egészségük megőrzése érdekében speciális növényi kivonatokat ajánlott fogyasztaniuk, ezek a jukka, petrezselyem, kurkuma, torma, édesgyökér.
A letelepedett növénytermelők leszármazottai. Szervezetük a növényi eredetű, elsősorban gabonaféléket tudja feldolgozni
Szerveztük viszonylag jól ellátott ásványi anyagokkal és vitaminokkal. De ellenálló képességük karbantartásához, valamint a szív- és érrendszeri betegségekre való hajlamuk miatt fokozottabb mértékben igénylik az antioxidáns vitaminokat és ásványi anyagokat a daganatos elváltozások megelőzésére. Tehát a B-vitamin csoport, főleg a B-12 vitamin, a folsav és a B-5 vitamin, a
C-vitamin és kvercetin (bioflavonoidok), valamint az
E-vitamin hozzájárul a stresszhatások kivédéséhez.
Az antioxidáns vitaminok és ásványi anyagok ezenkívül erős védelmet nyújtanak a daganatos megbetegedések, a szív- és érrendszeri betegségek és a tromfilia (a trombózisra való hajlam) kialakulásával szemben.
Ugyanakkor kerülni kell az A-vitamin és a béta-karotin nagy mennyiségű adagolását, helyettük természetes vegyes karotinokban gazdag étrendet, vagy ezek pótlólagos bevitelét kell alkalmazni az immun- és az érrendszerre kifejtett védőhatásuk miatt.
A zöld tea gyömbér galagonya petrezselyemfogyasztása kifejezetten előnyös számukra.
A vándorló életmódot folytató népek leszármazottai. Ősi táplálékukat a háziasított vadállatok alkották. Ezért szervezetük a hús és tejtermékek tökéletes felbontáséhoz alkalmazkodott.
Dr. D'Adamo kutatásai bebizonyították, hogy az egyes vércsoportoknak specifikus megbetegedései vannak. Ezek megelőzhetők, ha nem csak az érzékszerveinknek tetsző ételeket fogyasztjuk, hanem a vércsoportunknak megfelelőket is.
Ehhez a vércsoporthoz tartozók sokkal szerencsésebbek étrendjük változatosságát tekintve, mert táplálkozásuk kiegyensúlyozott, vegyes táplálkozás, amely a szükséges vitaminok és ásványi anyagok többségét tartalmazza.
Táplálékuk gazdag A-B-C-és E-vitaminban, és ha szigorúan tartják magukat a vércsoportjuknak megfelelő étrendhez, akkor lényegében meg tudják előzni a leggyakoribb megbetegedések többségét, és így nincs akkora szükségük pótlólagos vitaminbevitelre, mint a 0 és az A vércsoportúak esetében.
A B vércsoport agyfunkcióit, emésztését és ellenálló képességét támogatják az édesgyökér, petrezsezsem, brokkoli, bodza, reishi gomba, shiitake gomba.
Ez a vércsoport egyesíti magában az A és a B vércsoport genetikai tulajdonságait. Ez a legfiatalabb vércsoport, ezért már nagymértékben tudott alkalmazkodni a mesterséges ízesítő-, színező- és tartósító anyagokhoz. Szervezetüknek azonban jól jön a segítség.
Az AB vércsoportúaknak ajánlott étrend viszonylag nagy mennyiségben tartalmaz A- B-12 és E-vitamint, valamint niacint (B-3 vitamint). Az ilyen étrenden élők jelentős védelemben részesülnek a daganatos és érrendszeri betegségekkel szemben, és nagyobb kiegészítésre nincs szükségük.
Azonban alacsony gyomorsavszintjük miatt nem árt több
C-vitamint fogyasztaniuk, hajlamosak a szív- és érrendszeri betegségekre, valamint a daganatos megbetegedésekre. Ezért elsősorban antioxidánsok, valamint bizonyos növényi hatóanyagok pótlásáról kell gondoskodniuk, ilyenek a zöld tea, fokhagyma, brokkoli, zeller, és a gyömbér.