Nagykorú lettél 2. rész...
Nyiss az életed regényének rendezőjeként egy új tiszta oldalt:
Változtatnod kell, követned kell az álmaidat, egy álmot, amely gyerekesnek tűnik, nevetségesnek, megvalósíthatatlannak, amelyre mindig is vágytál, de nem volt bátorságod megvalósítani.
Ébredjen benned a vágy....Tűzzél ki célokat! Írd le ezeket, és határozd meg időben, hogy mikorra érd el!
Minden ember legmélyebb érzelmi szükséglete, hogy szeressen és viszont szeressék. Ha érezzük mások szeretetét, képessé válunk a bennünk rejlő lehetőségek kibontakozására, ennek hiányában azonban csupán a túlélésért küzdünk!
Azért vagyunk itt, hogy segítsünk egymáson.
Ehhez az élet nekünk a következő utasításokat adja:
- akkor vagyunk a legboldogabbak, ha segítünk más embereknek, hogy egyenesbe jöjjön az életük
- akkor vagyunk a legmagányosabbak, amikor az a fő célunk, hogy a személyes biztonságunkat megteremtsük
Egyébként is, ha teljes biztonságot keresel, akkor rossz bolygót választottál!
A biztonság csakis magadban rejlik – bárhol máshol csak mese!
Próbáld ki:
Egy héten át ne ítélkezz senki és semmi felett! Amikor legközelebb találkozol valakivel, aki sokat beszél, költekezik, folyton panaszkodik vagy nem dolgozik, akkor
mondd halkan magadnak: “Teret engedek neked arra, hogy úgy tapasztald meg az életet, ahogy te választod. Nem tartozik rám, hogy ítéletet hozzak feletted.”
Így sokkal derűsebb lesz az életed!
Úgy vélem, csakis egyszer élhetjük meg az életet. Ha tehát akad bennem jóság, amit kimutathatok, vagy akad olyan jó cselekedet, amivel megkönnyíthetem bármely embertársam életét, most kell megtennem, nem késlekedhetem vagy feledkezhetem meg erről, hiszen soha többé nem fogok erre járni.
Az élet rövid, ezért nincs sok időnk megörvendeztetni azok szívét, akik velünk együtt utaznak ezen a ködös úton. Siessünk hát szeretni! Siessünk kedvesek lenni.
Időt kell szakítanod embertársaidra, tégy valamit másokért, ha még oly apróságot is — valamit, amiért fizetséget nem kapsz, csupán a kitüntető érzést, hogy megtehetted.
Nem tudom mi a sorsod, de egy dolgot tudok: csak azok lesznek igazán boldogok, akik keresték és megtalálták hogyan lehet másokat szolgálni.
Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, az sosem lesz elég.
Nemcsak azért vagyunk manapság kimerültek, mert sokat robotolunk, hanem mert olyasmit csinálunk, amit nem szeretünk, és olyan légkörben élünk, amelyben nincs szeretet. Ha valamit szeretettel teszünk, észre sem vesszük, milyen teljesítményre vagyunk képesek. A szeretet mérhetetlenül sok energiát ad. Fáradhatatlanná teszi az embert, feltölti erővel!
Lám -lám a szeretet hiányának lényege a lustaság, mert a szeretet: munka.
Ha tehát meg akarod szerettetni magad az emberekkel az első szabály: Mutass őszinte érdeklődést mások iránt!
Nem az a legalapvetőbb érzelmi szükségletünk, hogy szerelmesek legyünk, hanem az, hogy társunk őszintén szeressen, olyan szeretettel, mely nem az ösztönökből fakad, hanem értelmi és akarati világában gyökerezik. Arra van szükségünk, hogy olyasvalaki szeressen, aki szabadon döntött mellettünk, s aki meglátja bennünk a szeretetreméltót.
Az ilyen szeretet erőfeszítést és önfegyelmet kíván. Azzal a döntéssel jár, hogy energiáinkat befektetve a másik javát igyekezzük szolgálni, s ha erőfeszítéseink nyomán gazdagodik az élete, az minket is megelégedéssel tölt el, hiszen őszintén szeretünk valakit. Ehhez nincs szükségünk a szerelmi mámorra. Valójában az igazi szeretet a szerelmi állapot elmúltával lép életbe.
Gyógyító erő a szeretet. Ki teste, ki lelke egészségét köszönheti e csodának, ki teljes emberségét
Az a másodperc, amikor igazán szeretünk, életünk egyetlen valóságos pillanata.
A többi nem az. A többi boldogtalan varázslat. Őrület. Teli félelemmel és szomjúsággal. Mi persze éppen fordítva gondoljuk. Mi azt hisszük, hogy az a "valóság", amikor egyedül, kővé dermedt, magányos lélekkel élünk.
Életünk játékszabályai...
Életünk, ha puszta sodródás, ha a külső elvárásoknak megfelelően alakul, fokozatosan egyre jobban eltávolít bennünket egykori önmagunktól, bármilyen sikeresek legyünk is a világban.
Nehéz a mai világban magunkra találni. Lassan már azt sem tudjuk, kik is vagyunk, mire születtünk. Vágyunk a boldogságra, de többnyire a társadalom által szinte ránk kényszerített módokon keressük, ott, ahol az első lépésektől kezdve idegen térfélen zajlik az előttünk ismeretlen szabályokon alapuló játék.
Ha elhagyjuk magunkat, olyanná lesz az életünk, mint egy játszma, amiben mi kezdők vagyunk, az ellenfél viszont profi, minden hájjal megkent gazember. Még azt se nagyon tudjuk eldönteni, milyen pályára lépjünk, mi legyen a legelső lépésünk, s eközben az ellenfél már évek-évtizedek óta a modern világ minden eszközével lép, lép és lép – és nyer.
Csakhogy az élet nem feltétlenül olyan, mint egy kívülről elrendelt játszma. Ha képesek vagyunk saját magunk játékszabályokat kialakítani, ha életünket valóban önálló szabályok alapján tudjuk alakítani, kikerülhetünk az örökös vesztes helyzetéből.
Ha saját játékszabályaink szerint játsszuk az életünket, mi lehetünk a nyertesek. De életünk önálló alakításához alkotó gondolkodásra, élet-alkotó gondolkodásra van szükségünk.
Az nagyon jó ha megismerjük önmagunkat, - felsorolom az emberi jó és rossz tulajdonságokat.
Törekedjetek arra, hogy fogadjátok el a jót, igényeljétet és akarjátok a pozitív tulajdonságokat.
Érdemes leírni és megfigyelni, hogy hogyan tudjuk az életünkbe a jó tulajdonságokat folyamatosan beépíteni, és törölni a rossz tulajdonságokat.
Először a felmérést kell megtenned:
Első lépés:
- megszámolod a jó tulajdonságok közül melyek illenek rád és ezeket papírra veted, majd felírod a darabszámot
Második lépés:
- megszámolod a rossz tulajdonságok közül melyek illenek rád és ezeket papírra veted, majd felírod a darabszámot
Harmadik lépés:
- "mérlegre helyezed" a jó és a rossz tulajdonságok darabszámát és megfigyeled mit mutat a mérleg nyelve hová billen
Negyedik lépés:
- tanulmányozod a jó pozitív tulajdonságokat és amit eddig nem ismertél jó tulajdonságot bevezeted életedbe és ha már ez az új jó tulajdonságot magadévá tetted a papírodon kipipálod.
Ötödik lépés:
-felírod a rossz tulajdonságaid egy papírra, és igyekszel ezeket elkerülni, - ha, és amennyiben sikerült egy rossz tulajdonságodat legyűrni, kihúzod a papiron lévő listádból
Hatodik lépés:
- amikor elérted a rossz tulajdonságaid elkerülését, a papírról mindent kihúztál, akkor biztosan a mérleg nyelve, hirtelen átzuhan a jók táborába, ekkor már egy magasabb szintre kerültél, szellemi vonatkozásban, és a Gyógyító áramlás menüt tanulmányozhatod, amely a web oldal legurtolsó menüi.
Vannak olyan tulajdonságok, melyek mértéküktől függően jók és rosszak is lehetnek, azokat mindkét helyen megtalálod! Némely jellemző, ami a rossz listába került, nem feltétlenül, kifejezetten rossz: az is lehet, hogy csak zavaró.
Jó tulajdonságok listája:
Rossz tulajdonságok listája: