Egészség és lehetőség!

Ne fuss az egészséged (a kincsed) után, hanem őrizd meg azt! A testünk ha beteg, - csak akkor képes meggyógyulni, amikor ebben segítünk neki. - Ne féljünk nagyot lépni, ha ez tűnik szükségesnek, mert két kis ugrással nem jutunk át a szakadékon!

lohere.gif

 

Torma (Amoracia rusticana)

Képtalálat a következőre: „Torma képek”


Erős antibiotikumként hat. A legújabb kutatások kimutatták, hogy a frissen reszelt torma baktérium- és vírusölő hatása kb. 12 órán keresztül tart.

Eredetileg gyógynövényként termesztették, csak később vált a marhasültek, füstölt és főtt sonkák ízesítőjévé. 

Kiváló növényi antibiotikumnak tekinthető. 
A torma a káposztafélék családjába tartozó növény.

Csípőssége miatt lehet imádni vagy éppen mellőzni a tormát, ennek a húsvétkor éppen aktuális gyógy- és fűszernövénynek azonban számos jótékony hatása van.

A Volga és a Don környékéről származik, ma is az életerő jelképe ezeken a vidékeken.

Reszelt gyökerét mindennap eheted, étvágygerjesztőgyomorjavító, elősegíti az emésztést, és a vérkeringést is előnyösen befolyásolja.

 

Csípős aromáját hetekig megőrzi, várandós anyák, vesebetegek nagy mennyiségben ne fogyasszák.

 

Gyermekeknek reszelt almával keverten adható.

 

Fiatal levele salátába kitűnő!

A tormából készült borogatást a népi gyógyászatban a tüdő-, a mellhártya- és a mandulagyulladás gyógyítására használták.

A torma csípős illóolajának belélegzése tisztítja a légutakat, antibiotikus, gyulladáscsökkentő, nyákoldó hatása ma is ismert.

A mézzel kevert tormareszelék hatékony köhögéscsillapító. Emésztés-, keringésjavító, vizelethajtó.

 

Segít a fogfájás csillapításában. A tormareszelékes borogatás mérsékelheti a reumás fájdalmakat is, zsenge levelével fájós sebeket lehet borogatni. Tejben áztatva fejfájás-csillapító hatása van. A friss torma gyökere sok kalciumot, nátriumot, magnéziumot, B- és C-vitamint tartalmaz.

Képtalálat a következőre: „Torma képek”


Rendszeres fogyasztása különösen a fertőzéses időszakokban javasolt.

Ősszel és télen érdemes mindig tartani otthon a hűtőszekrényben vagy a pincében egy tormagyökeret, és rendszeresen fogyasztani.

 

Gyógyhatásai:

 

A torma számos egészségi problémára gyógyítólag hat. Fertőtlenítő hatású, erősíti az immunrendszert, segítség megfázás, nátha, melléküreggyulladás, köhögés, bronchitis, asztma, mandulagyulladás esetén. Csillapítja a lázat, izzasztó és vizelethajtó hatású. Enyhíti a hólyag- és vesegyulladást. Hatásos húgykő, idegi fájdalmak, reuma, köszvény, izomfájdalmak, étvágytalanság, rossz emésztés, puffadás, székrekedés esetén. Fontos C-vitaminforrás. Megszünteti a fejfájást, és segít a menstruáció idején. Rovarcsípések és fogfájás kezelésére is használható.

 

A C-vitaminon kívül egyéb vitaminokat, illóolajokat, mustárolajat, ásványi anyagokat, flavont és még sok hasznos anyagot tartalmaz.

 

Felhasználás:

 

A legjobb, ha friss állapotban használjuk fel. A gyökérnek csak azt a részét mossuk és hámozzuk meg, amelyre éppen szükségünk van. Ezután reszeljük le, és azonnal használjuk fel, mivel az illóolajok hamar – egy jó negyed órán belül –elpárolognak.

 

Már a tormagyökér reszelése is egyfajta terápia az orrmelléküregek számára, mivel az erősen fellépő illóolajok könnyekre fakasztanak, és orrváladék képződéséhez vezetnek. Ha valakinek nincs szüksége erre a kezelésre, vagy csak nem akar érezni, vegyen fel búvárszemüveget, mellyel kiküszöbölheti az illóolajok hatását.

 

 

421427_2.jpg.gif_csokievo.gif 

 

Weblap látogatottság számláló:

Mai: 456
Tegnapi: 61
Heti: 651
Havi: 3 500
Össz.: 1 169 178

Látogatottság növelés
Oldal: 210.A torma hatása...
Egészség és lehetőség! - © 2008 - 2024 - megachi.hupont.hu

A HuPont.hu honlap ingyen regisztrálható, és sosem kell érte fizetni: Honlap Ingyen.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »