Szódabikarbónás energianövelő ital...
Ma egyre több energiaital kínálja magát az üzletekben, és ha jobban megfigyeljük, akkor főként városi, gyakran nagyon fiatal fiúk hódolnak ezeknek az üdítőknek. Kérdés az, hogy a parkban sétáló, ücsörgő tinédzsereknek miért elengedhetetlen az energia, hiszen nekik amúgy nagy kellene legyen a mozgásigényük.
Ne hagyjuk, hogy átverjenek minket a feliratok, hiszen az energiaitalokban található anyagok inkább károsak az egészségre, még függőséget is okozhatnak, mintsem növelnék munkabírásunkat.
Ehelyett ott van a szódabikarbónás ital, ami viszont valóban lendületet biztosít egész napra, és ezzel már nagyapáink is tisztában voltak, akiknek valóban kellet a plusz erő. Ajánlottunk már neked immunerősítő energiaitalt, most egy újabb bevált módszert javasolunk.
Az energetizáló kúrát félévente kell megismételni, egy vagy két hétig minden reggel kell felhajtani a keveréket, de csak napi egyszer, nem szabad túlzásba vinni.
Íme az elkészítés: kell 4 dl víz, 1 teáskanál szódabikarbóna, egy kis ecet, vagy citromlé. Ezeket össze kell keverni és meginni.
Az energianövelés mellet még lúgosítjuk a szervezetünket, a szív- és érrendszeri betegségeket is ki lehet védeni, de gyomorfájás esetén is jobb bármilyen fájdalomcsillapítónál és az immunrendszernek is jót tesz.
Sok helyen olvashattad már, hogy bár az öblítők puhává és friss illatúvá varázsolják a ruhákat, használatuknak nem kevés hátulütője van.
A bőrrel érintkezve könnyen váltanak ki allergiás reakciókat, ha pedig zárt légtérben szárítod a ruhákat, a légutakat is irritálhatják a levegőbe kerülő részecskék.
Így működnek a textilöblítők
Az öblítők - melyek kationos felületaktív anyagok és víz emulziójából állnak - rárakódnak a textilszálakra. Hogy hosszú időn át frissnek érezhesd a ruháidat, azt a gyártók további vegyületek, különböző fixálók hozzáadásával érik el.
Ezek, valamint az optikai fehérítők, a mesterséges színezék- és illatanyagok azonban hosszú távon növelhetik a légúti betegségek - például az asztma - kialakulásának veszélyét, illetve allergiára is hajlamosíthatnak.
Öblítő házilag:
egyszerű, olcsó, és nem kapsz allergiát tőle
Általában igaz, hogy érdemes kevesebb vegyszert használnod a hétköznapokban. Az öblítő például éppen olyan dolog, melynek elhagyásával valószínűleg többet nyersz, mint veszítesz.
Ha azonban nélküle nem érzed elég illatosnak a ruháidat, az alábbiakban mutatunk egy egyszerű, házilag kikeverhető szert.
Az ecet ezerarcú konyhai-fürdőszobai csodaszer, melyet mosáshoz is használhatsz. Nem csak abban segít, hogy a mosógéped mentes legyen a penésztől, a vízkőtől és a nyálkás lerakódásoktól. Az öblítés során puhává varázsolja a ruhákat, törölközőket és egyéb textíliákat, megakadályozza, hogy a mosószer a szálak közé ragadjon. Felfrissíti a textíliákat, és segít megőrizni a színüket.
Pontos recept
Nincs más dolgod, mint összeönteni fél deciliter ecetet fél deciliter vízzel, majd a keveréket a mosógép öblítő tartályába töltetni. Bár sokan hiszik, de a megszáradt ruhák nem lesznek ecetszagúak.
Házi praktikák a nagyitól
A nagymama idejében használt házi praktikák még most is jól bevált módszernek számítanak!
Ha azonban neked hiányzik egy kis illat, pár csepp - körülbelül tíz csepp elegendő - 100%-os illóolajat még adhatsz az ecetes öblítőhöz. Kiváló választás a levendula, de jó a teafaolaj vagy a citrusfélék is.
1.) Gyógyszertárban nagy tételben lehet venni szódabikarbónát, a fehérekhez fele -fele arányban teszem a folye'kony mosooldathoz, vagy aki m.port haszna'l a porhoz.
Ki kell tapasztalni az
adagot, hiszen minden gép más. ESZMÉLETLENÜL FEHÉR
LESZ!!!!!!!!! Ha kipróbáljátok, soha másképpen nem fogtok
mosni. és természetesen környezetbarát.
Egyébként a háztartásban a takarításhoz lehet használni. 1 kg szódabikarbóna a gyógyszertárban 4oo Ft.
2.) A színes és fehér ruhákhoz is használom, amikor a
dobot lecsukom, hozzáöntök ecetet. a fent leirtak alapjan.
3.) Az öblítőt sem veszem a gyógyszertárban veszem az illóolajat (nemcsak sokkal-sokkal olcsóbb, de abban biztosan az a gyógynövény van, hiszen ezt teszik a készítményekbe és nem áll hónapokon a drogéria polcán)
Általában, ami nekem van otthon: levendula,
citrom, rozmaring. VALÓBAN ILLATOS LESZ A RUHA! (az
illóolajat nagy tételben meg kell rendelni a
gyógyszertárban 5o - 1oo g)
4.) Nagyon - nagyon kevés folyékony flóraszeptet teszek
csak a fehér ruhákhoz, a fertőtlenítés miatt.
5.) A folttisztításhoz a köv. használom: fehérek - egy
kiürült pumpás adagolóba flóraszeptet és vizet keverek.
Ráspriccelek a foltra, de a konyhában is nagy segítség! A
színes ruhákhoz - az olcsóbb mosószappant veszem és
bedörgölöm a foltot. AMI a lényeg: VALÓBAN KIJÖN A FOLT!
És nem veszed meg a drága folttisztítót, ami sokszor nem
is szedi ki.
Erről neked is tudnod kell!
A szódabikarbóna tényleg igazi csodaszer. Ha kipróbálod a trükkjét, imádni fogod!
Az hitted, hogy már mindent tudsz arról, milyen csodákra képes a szódabikarbóna? Hát most tévedsz. Mert még annál is sokkal többet tud, mint gondolnád. Ezeket a trükköket például mindenképpen ki kell próbálnod, mert imádni fogod őket!
Ha omlettet vagy rántottát készítesz, 3 tojásonként adj hozzá 1/2 teáskanál szódabikarbónát. Sokkal könnyebb, lazább és légiesebb lesz az állaga az elkészült ételnek.
A makacs foltokat könnyebben tudod eltávolítani, ha a mosásba szódabikarbónát teszel. Fellazítja a szennyeződéseket és hatásosabban végzi el a dolgát a mosópor.
Amikor szárazbabot áztatsz be, a főzés előtt adj egy kevés szódabikarbónát az áztató vízbe. Könnyebben emészthetővé válik tőle hüvelyes.
A szőnyeget és a kárpitot is remekül tisztítja, sőt szagtalanítja is ez a csodaszer, ha beszórod vele a felületet, kefével kissé eloszlatod, majd rajta hagyod egy éjszakán át. Ezután át is súrolhatod, de az is elég, ha porszívóval alaposan kitakarítod.
Ha szereted a halat, de nem kedveled az átható halszagot, akkor elkészítés előtt kend be a nyers halat szódabikarbónával, majd tedd a hűtőbe 1 órára.
A zuhanyfüggönyödet is remekül ki tudod tisztítani a szódabikarbónával. A lerakódott szennyeződések könnyedén eltűnnek, ha lekapod a karnisról a függönyt, majd 1 órán át szódabikarbónás vízben áztatod. Ennél jobb fertőtlenítése nem is lehetséges!
Még az autód tisztításához is szuper segítség ez a fehér por. Meleg vízben oldd fel, puha ronggyal töröld át vele a felületet, csodásan segít tompítani a karcolások nyomait.
Ha a gyerekek ceruzával vagy zsírkrétával estek neki a falnak, akkor sem kell kétségbeesned. Nedves, melegvizes-szódabikarbónás ronggyal töröld át a falat. Ez szépen leszedi a rajzokat. Kivéve persze, ha meg szeretnéd őrizni őket az emlékek kedvéért...
A szekrénybe is érdemes raknod! Egy dobozban helyezz szódabikarbónát a szekrény aljára. Néhány csepp levendulaolajat is adj hozzá! A levendula távol tartja a molyokat, a szódabikarbóna pedig felfrissíti a ruháid illatát, megakadályozza, hogy a szorosan összeprésel vállfák közt állott, esetleg dohos szag fészkelje magát a textilbe.
A szódabikarbóna meglepően sokféle módon alkalmazható: a konyhában, főzéskor, a háztartásban számos helyen, de különösen gyomorégés, emésztési gondok
ellen, és a kellemes lehelet, a fehérebb fog célja sem áll messze tőle.
Tisztítja a kezet
- Nedvesítsük be a kezünket, és enyhén dörzsöljük be szódabikarbónával, mintha csak beszappanoznánk: meglepődve tapasztalhatjuk, hogy kezünk bőre tiszta és lágy lesz tőle.
- Ha pedig fehéríteni szeretnénk a körmeinket, körömápolás előtt áztassuk be egy tál langyos vízbe, melyhez három evőkanál szódabikarbónát adtunk.
Szagelnyelő
- szagtalan, a szódabikarbóna egyik jó tulajdonsága, hogy képes elnyelni a legzavaróbb illatokat is, mert semlegesíti a baktériumok okozta savas
anyagokat.
Hasznos a hűtőben, a beépített szekrényben vagy akár megszokott dezodorunk helyett is.
-Egy kevés port bedörzsölünk a hónaljunkba vagy a
lábfejünkbe, és máris elfelejthetjük az izzadságszagot.
Beszórhatjuk a cipőnkbe is, majd hagyjuk állni benne egész éjszaka:
nemcsak, hogy szagtalanítja a lábbelit, de megakadályozza a későbbi lábgombásodást is.
Könnyíti az emésztést
egy kávéskanál szódabikarbónát egy pohár vízben, egy hajtásra meginni, - ilyenkor olyan puffadást enyhítő oldatot kapunk, mely lúgos kémhatásának köszönhetően stabilizálja a pH-értéket, és megszünteti a túlzottan savanyú kémhatást. Az arra érzékeny személyek számára főzés közben is tehetünk egy késhegynyi szódabikarbónát az ételbe, amitől a nehezen emészthető vagy
savas hatású hozzávalók (paradicsom, gyümölcsök stb.) könnyebben emészthetők lesznek
Fertőtlenít:
Rendszerint nem is gondolunk rá, de a fésűk, kefék, manikűrkészlet, smink-ecsetek, szivacsok és más hasonló eszközök a baktériumok melegágyai lehetnek.
Alapos tisztítás, fertőtlenítés céljából tegyük azokat speciális áztató-lébe:
egy mosdókagylónyi vízbe keverjünk 8 evőkanál szódabikarbónát. hagyjuk benne állni tisztítandó, ilyen jellegű tárgyainkat egy éjszakán át, majd öblítsünk másnap reggel.
Továbbá:
- Megőrzik élénk színüket zöldségek, ha főzéskor kevés szódabikarbónát is szórunk a vízébe.
- Keményebb és tartósabb marad a tejszínhab, ha felverés előtt egy csipetnyi szódabikarbónát teszünk bele.
- Mindenfajta rovarcsípésre kiváló - a szódabikarbóna kevés vízzel keverve hatásos fájdalom- és duzzadtságcsökkentő.
- Mosatlan gyümölcsöt soha ne fogyasszunk. Tiszta víz helyett azonban javasolt 1-2 evőkanál szódabikarbónát és egy liter víz keverékét használni a mosáshoz.
- A sütemények összeállításánál fele sütőport és fele mennyiség
szódabikarbónát használj, szép egyenletes lesz a tészta.
- Ha nehezen fő meg a marhahús, tegy a vízbe egy késhegyi
szódabikarbónát. Más húsra is érvényes ez az eljárás.
- Ha kemény a víz, szórjunk fürdővizünkbe 10 deka szódabikarbónát, mert annak vízlágyító hatása van.
- Leégett étel maradványait eltüntethetjük, ha az edényben kevés vízbe kevert szódabikarbónát forralunk. Ha kihűlt,
könnyen kitisztíthatjuk a lábast.
- A csempére tapadt makacs szennyeződéseket nedves rongyra szórt szódabikarbónával dörzsölhetjük le. A WC-kagylóba szórj szódabikarbónát, majd csutakoljuk ki kefével.
- Két púpozott kiskanál szódabikarbónából és egy kiskanál citromléből vagy vízből készítsünk sima pépet. Ezzel mossunk fogat, majd hideg vízzel öblögessünk. Fehéríti a fogzománcot.
Ha hajmosás előtt egy maroknyi szódabikarbónát dörzsölünk a száraz fejbőrbe, megszabadít a korpától.
Fortélyok
Ha előkerül a polcok mélyéről, sokszor kiderül, hogy a fehér ruha nem is annyira fehér, hanem beszürkült, tojáshéjszínű lett, vagy inkább halvány drapp. Remek új generációs mosószerek és hatékony fehérítők tucatjai állnak rendelkezésre a szakszerű fehérítéshez, sokan azonban ódzkodnak a kémiai fehérítők által esetlegesen kiváltott allergén reakcióktól, vagy csak tudatosabban és zöldebben akarnak mosni, illetve kímélni a ruháik állapotát. Ha te is előnyben részesíted az egyszerű és hatékony házi praktikákat, olvasd el, milyen megoldásokat ajánlunk.
Makacsabb szennyeződés esetén hatékony lehet a só is. Az előzőleg beáztatott szürkés és foltos területeket dörzsöld be sóval. A szokásos mosópormennyiségre még csöpögtesd egy fél citrom levét, de a flakonos citromlé is megteszi. Ezután olyan fehér árnyalatú ruhákat kapsz, mintha újak lennének a holmijaid.
Ha tetszett, nyomj egy Like-ot is.