Nyáron az egyik nagy sláger a főtt kukorica. Sokan nem is gondolnák, de a kukorica is tele van értékes vitaminokkal és ásványi anyagokkal.
A kukorica igen gazdag:
-A,
-B5,
- B6
- C és
-E-vitaminokban, illetve van benne vas, foszfor, kálium, kalcium, magnézium, és tartalmaz még fehérjét, szénhidrátot, keményítőt, olajat és zsírt is.
A B1-vitaminnak köszönhetjük jókedvünket, hiányában gyakran uralkodik el rajtunk depresszió és válunk nyugtalanná. A kukoricát nevezik még tengerinek és málénak is.
A kukoricában lévő rostok kedvező hatással vannak az emésztésre, és a sok-sok rostnak köszönhetően kiváló ellenszere a székrekedésnek. A vércukorszint szabályozásában is részt vesz. A kukoricabajuszból készült tea kitűnő vizelethajtó hatással bír, de a vesék működésére is kedvezően hat. Értágító hatással is rendelkezik és frissebbé, élénkebbé tehet bennünket.
Főzetet a kukorica leveléből vagy gyökeréből is készíthetünk, amely a hólyag- és a húgyúti problémákat orvosolja. A kukoricaolaj csökkenti a koleszterinszintet, rendszeres fogyasztásával megelőzhetővé válnak a szív- és érrendszeri betegségek, de a szellemi képességekre is kedvező hatással van.
A megfőzött kukoricamagokat lehet pépesíteni és borogatásként használni. Ezzel a módszerrel elsősorban ízületi fájdalmakat orvosolhatunk, de bőrgyulladásra és fekélyekre is kiváló lehet.