Felgyorsult életvitelünk és a rengeteg ülve végzett munka sokszor stresszel és a megfelelő fizikai aktivitás hiányával párosul. Mára már több ezren találták a Taoista Tai Chi™ gyakorlatait hatékony megoldásnak ezen problémák leküzdésére, és egészségük javítására. A Taoista Tai Chi™ egészségünk teljes körű fejlesztésére szolgál. A mozdulatok mindegyikében megtalálható intenzív fordítás és nyújtás, valamint a lépések egyéni problémákra alakíthatósága együttesen az egészség megőrzését, helyreállítását és fenntartását szolgálják.
Az egészségre gyakorolt jótékony hatások :
-vérkeringést fokozza, ezáltal az oxigén ellátást valamennyi testrészünkben növeli, -csökkenti a magas vérnyomást
-tartás és egyensúlyérzék javítása,
-erő és rugalmasság fejlesztése,
-stressz csökkentése, -
kiegyensúlyozottság és jó közérzet kialakítása.
A Taoista Tai Chi rendszeres gyakorlása szerveztünk teljes fiziológiájára jótékonyan hat:
Csontrendszer:
-gerinc, a váll és a medenceöv helyes beállítása, -csökkenti a degenerációt
Izomrendszer:
-izületek, inszalagok, kötőszövet, - javítja az izmok tónusát
a belső szerveket.
Idegrendszer:
-az egyensúlyérzéket, a koordinációt, és a finom mozgáskészséget fejleszti.javulnak a reflexek, és az összpontosító képesség!
A Magyarországi Taoista Tai Chi Társaság non-profit szervezetként működik, ezért a tagok havi tagsági díjat fizetnek, amit a Társaság a klubok, edzőtermek bérlésére és fenntartására, valamint a szervezet működési költségeire fordít.
Havi tagsági díj: 2500 Ft
Nyugdíjasok, nappali tagozatos diákok, valamint családtagok részére kedvezmény vehető igénybe.
Egerben a Kossuth Lajos 8. Hétfő 18h-20h-ig Induló csoport 2013.06. 03. Első edzés kötelezettség nélkül kipróbálható. Az edzéseken semmilyen speciális felszerelésre nincs szükség, kényelmes ruházat és lehetőség szerint váltó-, sportcipő elegendő.
Magyarországi honlap: http://www.taoistataichi.hu/
Budapest +36/20/2629796 budapest@taoistataichi.hu
Eger +36/30/79156090 eger@taoistataichi.hu
Győr és Pannonhalma:+36/20/5527077 gyor@taoistataichi.hu
Sopron és Fertőszentmiklós: +36/20/5352671 sopron@taoistataichi.hu tel: +36-20-2633697 fsztm@taoistataichi.hu
Tarts velünk!
Küld el a linket:
http://megachi.hupont.hu/129/tai-chi
5 barátodnak, hogy ő is segítsen a célunk megvalósításában!
A négy fő tai chi stílus.
Chen Tai Chi
A stílus jellemzői az élénk, erőteljes és mély állások, csavarodó mozgások, melyek a spirális erő használatát tanítják. A gyakorlatban a lágyság és keménység, a gyors és lassú mozdulatok kiegészítik egymást.
Akrobatikus elemeket is tartalmaz. Pl. ugrórúgások Pusztakezes formákat, fegyveres formákat ( kard, lándzsa), küzdelmet tartalmaz. Az új chen irányzatok anyaga redukálódott, egészség megőrzése felé tolódik el. Modern irányzatok a wushu irányába tolódtak el.
Yang Tai Chi
A régi yang stílus megalapítója Yang Lu Chan ( 1799-1872). A Chen családnál dolgozott napszámosként, lelkesen érdeklődött a harcművészetek iránt.
Titokban elsajátította a technikákat. Később átalakította a chen stílust.
Jellemzője a lassú folyamatos előre és hátra hullámzó mozgás. Az új yang stílus Yang Chen Fu nevéhez fűződik.(1883-1936) Több változtatást bevezetett, létrehozta mai formáját. A stílus lágyabb, harmonikusabb lett, melynek végrehajtása során egyenletes sebességet írtak elő. Jellemzőit két fogalommal lehet megragadni:
Lesüllyesztés: a felsőtest ellazítása és a has alsó részére való koncentráció.
Lazítás: a test és a szellem oly módon való ellazítása, hogy a chi a meridiánokon keresztül akadálytalanul áramoljon.
A mai yang stílusok jellegzetessége a mozdulatok lassú végrehajtása. Többféle mozdulatsor jött létre. Rövid és hosszú formák vannak. Fegyverek: kard, szablya, legyező, hosszúbot, lándzsa.
Wu stílus
A wu taichi két egymástól különböző irányzatot takar/ névegyezőség/, amely egy időben alakult ki. Régi Wu és új Wu.
Régi Wu: A régi yang stílusból alakult ki. Hasonlít hozzá, azonban más a kifejezésmódja. Wu Quan You alapította.(1934-1902) Halála után két irányzattá vált: Északi és Déli stílussá. A kettő között minimális a különbség. Az előre döntött testtartás jellemzi. A mozdulatok erősebbnek tűnnek, mint a yang rendszerben , a mozgások által leírt köröknek kisebb a sugara. A következő elvek szerint gyakorolnak: könnyedség, mozgékonyság, a váltás lehetősége és a semlegesítés képessége. A következőkből épül fel: lassú hosszú forma, lassú rövid forma, gyors forma, ragadós kezek(tuishou), fegyveres formák és szabad harc.
Új Wu: Wu Yu Xiang alapította.(1812-1880) A yang és a chen taichi ötvözete. A stílus elvei a következők: állandó mozgás, lazaság, üres és teli váltakozása, egyenes test, a belső chi mozgatása a testben, a kezek nem nyúlnak túl a láb vonalán. A mozgásformák gyorsak és szűkek.
Sun stílus
A sun stílust Sun Lu Tang (1861-1933) dolgozta ki a hao stílusból. Mivel magas szinten űzte a pakua és a xingi chuant, ezekből is átvett technikákat. Jellemző rá a gyors kivitelezés és a sok lábtechnika. Formák : hosszú és rövid kézforma, kardforma, sun versenyforma. 97 mozdulat jellemzi.
• Megnyújtja és rugalmasabbá teszi az izmokat, ízületeket.
• Állóképességet növel.
• A test oxigénellátottságát növeli.
• Az idegrendszer sejtjei megerősödnek, az idegpályák kitisztulnak.
• Jobb testtartás alakul ki.
• Nő az érzékenység testünk történéseivel szemben.
• A személyiség átalakítását teszi lehetővé.
• Koncentrációt kíván, erősíti az összpontosító képességünket.
• Feloldja az elmét akadályozó lelki blokkokat.
• Befolyásolja a tudatállapotot.
• Kiegyensúlyozottá-, magabiztossá tesz.
A rendszer lassú, könnyed és kecses mozdulatból áll. A hagyományos kínai orvostudomány szerint lassú nyújtó és forduló mozgásai ellazítják az izületeket, a gerincet és a test feszültséggócait, helyreállítva a szabad mozgás belső energiáját, azaz a chi-t (Qi), melynek megfelelő keringése nélkülözhetetlen az egészségben. Rendszeres gyakorlása jótékony hatással van az izmokra, ízületekre, csontokra és a keringési rendszerre. Kecses és folyamatos mozdulatait mozgásban végzett meditációként is említik, mely segít a stressz oldásában, valamint a test és az elme művelésére is lehetőséget biztosít.
“A kialakult betegséget kezelni olyan, mintha az ember akkor kezdene kutat építeni, amikor már megszomjazott.” (kínai szólás)
A Taoista tajcsi 108 lépése megegyezik a tajcsicsuan 108 lépéses formagyakorlatának neveivel:
|
|