Salvestrol ...
A legújabb kutatási eredmények azt mutatják, napjaink étrendjéből sok esetben hiányoznak azok a szervezetünk számára nélkülözhetetlen tápanyagok, amelyek korábban egészségünket védték. Az étrend és a rák között fennálló kapcsolat fontossága egyre erőteljesebben megmutatkozik a daganatos megbetegedések számának növekedését figyelembe véve.
Angliai kutatók arra kerestek választ, hogy melyek azok az összetevők, amelyek a 100 évvel ezelőtti ételeinkben még megvoltak és napjainkban már csak töredékük van jelen. Megfigyelték, hogy a vegyszermentesen termesztett zöldségek és gyümölcsök az őket érő külső fenyegetésekkel szemben növényi ellenanyagot termelnek. Ezeket az ellenanyagokat elnevezték szalvesztroloknak, amelyek gyakorlatilag a növények immunrendszerét alkotják.
Összefüggést kerestek a korábbi alacsonyabb számú rákos megbetegedés és a szalvesztrolokban gazdag étrend között, és meglepő eredményre jutottak. Felfigyeltek arra, hogy a növényekben lévő – a fertőzések elleni védekezésül termelt – hatóanyagnak az emberi szervezetben ráksejtképződés-gátló hatása van. Képes elpusztítani az emberi szervezetben nap mint nap keletkező rákos sejteket, miközben az egészséges sejtek sértetlenek maradnak.
Az angliai kutatók – élükön Dan Burke professzorral – felfedezték, hogy az emberi rákos sejtekben létezik egy enzim, amely az egészséges sejtekben nincs jelen, és ez az enzim azzal a különleges tulajdonsággal rendelkezik, hogy szalvesztrolok hatására méreganyagokat termel, ami a rákos sejt halálához vezet. Az egészséges sejtekre ez nincs hatással.
A kutatók a szalvesztrolok utáni kutatások között érdekes felfedezést tettek: a friss zöldségek, gyümölcsök, fűszernövények és a feldolgozott élelmiszerek szalvesztroltartalma roppant változó. A hagyományos növénytermesztésben használatos gombaölő szerek például drasztikusan csökkentik a termesztett növények szalvesztroltartalmát, ami nem csoda, hiszen ha a növény kívülről védelmet kap, többé már nem lesz rá szüksége, hogy védekező anyagot termeljen.A vegyszerekkel kezelt növények viszont a növényvédő szerek maradékai miatt rákkeltő anyagokat is tartalmazhatnak.
Az utóbbi 50-60 év folyamatos növényszelekciós és nemesítési tevékenysége odáig vezetett, hogy azokat a növényeket, amelyek természetes módon gazdagok voltak szalvesztrolokban (és ezért kevés permetezés mellett is jól megvoltak), ma már alig termesztik.
A mai ember előnyben részesíti az egységes megjelenésű, egyforma nagyságú, színű és formájú gyümölcs- és zöldségféléket, ellentétben a régi fajtákkal, amelyek általában kissé csúnyábbak, viszont sok bennük a szalvesztrol. Az élelmiszergyártók a kívánt íz, szín és „tisztaság” elérése érdekében eltávolítják a kesernyés ízű szalvesztrolokat az élelmiszerekből, e termékek ezáltal cukor hozzáadása nélkül is édesebbek lesznek. A feldolgozott élelmiszerek ezért általában csak nagyon kevés vagy semennyi szalvesztrolt tartalmaznak.
Burke és Potter professzor kutatócsoportja arra a végkövetkeztetésre jutott, hogy a mai élelmiszereink 80-90%-kal kevesebb szalvesztrolt tartalmaznak, mint az 50-100 évvel ezelőttiek.
Ezen védőanyag kivonása és a rákkeltő anyagok élelmiszerekben való megjelenése bizonyára nagyban hozzájárult a rákos megbetegedések számának utóbbi évtizedekbeli növekedéséhez.
Ahhoz, hogy védettebbek lehessünk a rákos megbetegedésekkel szemben, nagyobb mennyiségű szalvesztrolhoz kell juttatnunk a szervezetünket, amit a feldolgozott élelmiszerektől nem várhatunk.
Salvestrol® Xtra kapszulánk
A Salvestrol® Xtra egy kutatók által előállított, magas szalvesztroltartalommal rendelkező szer. Speciális, fitonutriensekben gazdag, extra nagy dózisú gyümölcskoncentrátum, melyet bio módon termesztett zöldségekből és gyümölcsökből nyernek. Olyan növényi ellenanyagokat tartalmaz, melyek védik a növényt a penészgombáktól, a vírusoktól, a baktériumoktól, az UV-fénytől és a kártevőktől.
Becslések szerint napjainkban a 100 évvel ezelőtti étrendünk szalvesztroltartalmának kb. 10-20%-át fogyasztjuk el. S bár folyamatosan arra ösztönöznek bennünket, hogy fogyasszunk minél több friss gyümölcsöt és zöldséget, ha nem biotermelésből származó terményeket választunk, nem valószínű, hogy az étrendünkön keresztül elegendő mennyiségű szalvesztrolhoz juttatjuk a szervezetünket.
A különböző táplálékkiegészítők szalvesztrolokkal való kombinálása, valamint a testmozgás által a sejtekhez szállított többletoxigén mind jelentősen hozzájárulnak a daganatos betegségekből való felépüléshez.
Salvestrol® Xtra Fruktofort