Candida
Modern korunkban a
Candida-fertőzés
is népbetegségnek számít, a szénhidrátokkal táplálkozó élesztőgomba elszaporodása okozta anyagcsere-betegség igen kellemetlen tünetekkel járhat.
A Candida albicans nevű gomba minden ember szerveztében jelen van, akkor kezdhet gondot okozni, ha túlságosan elszaporodik - például hormonális változások, stressz, helytelen életmód következményeként.
Ez a gombafertőzés a teljes emésztőrendszert érinti,
és igen változatos tüneteket okozhat:
Ha a hosszabb ideje fennálló gondokhoz még az édesség utáni erős vágy
(vércukorszint-ingadozás)
és hasmenés is társul,
akkor joggal feltételezhető, hogy a belekben elszaporodott Candida-gombákkal állunk szemben.
A Candida-fertőzés általában más baktériumfertőzésekkel is együtt jár, hiszen a legyengült szervezetet könnyebben támadja meg minden kórokozó.
A sikeres kúrához hozzátartozik a test méregtelenítése, a belek tisztítása és a normális bélflóra helyreállítása,
párhuzamosan a finomított ételek elhagyásával és a rostban gazdag táplálkozással, - alveo fogyasztásával kúraszerűen.
Rosthiányos és rostszegény élelmiszerek:
Az élelmi rostok pótlásában nagyobb szerepet kaphatnak a táplálkozásban egyre népszerűbé váló rostos ivólevek. Rosttartalmuk 2-3% körüli érték.
A rostbevitel növelését fokozatosan végezzék, mert a rosthiányos táplákozáshoz szokott emésztőrendszer elcsökevényesedett izomzatának és mirigyeinek megerősítése óvatos diétaváltást és türelmet igényel.
Ez a diéta nemcsak Candida ellen hatásos. Ajánlható mindazoknak, akiknek gomba fertőzésük van, gyenge az immunrendszerük, folyamatosan fogamzásgátló tablettát szednek, vagy tartós antibiotikumos kezelésben részesültek, avagy rendszeresen helytelenül táplálkoznak.
A Candida albicans olyan élesztőgomba, amely az egészséges emberi szervezetben jelen van. Panaszt nem okoz, hiszen a nem kórokozó baktériumgombák ellenőrzés alatt tartják. Baj akkor történik, hogyha ez az egyensúly felborul, és a candida elszaporodik a szervezetünkben. Így fertőzést okozhat a bőrön, a hüvelyben, a belekben vagy a szájüregben.
Ezt az állapotot szakorvos diagnosztizálhatja, és javasolhatja a diéta alkalmazását is. A candida elleni diéta azonban az egészséges szervezetben sem okoz károkat, megelőzésképpen, a szervezet megtisztulása érdekében is javasolt ez a kúra.
Candida tünete is lehet a fejfájás, levertség, fáradtság
...a szervezet megtisztítása - az egyébként minden egészséges szervezetben jelen lévő - elszaporodott candida gombától, amelynek következményeként:
Egyéb panaszok csökkenését is tapasztalhatjuk, amelyek a kezelőorvos által megállapított betegségek következményei (pl. hüvelyi folyás, nyálkahártyagyulladás, hólyaghurut, szívpanaszok, izom- és ízületi bántalmak). Ezekben az esetekben a diéta alkalmazásáról kérjük ki mindig orvosuk véleményét!
A candida gomba szénhidráttal táplálkozik, tehát mindent, aminek az alapja a cukor - természetesen a mézet is - száműznünk kell étrendünkből. A legszigorúbb diéta idején – amit az első egy-két hétben ajánlatos csak végezni - a legtöbb friss gyümölcsöt is kerüljük, mert még a savanyú gyümölcsfajtákban is van gyümölcscukor. Azt, hogy milyen ételfajta mennyi szénhidrátot tartalmaz, legbiztosabban a szakkönyvekből állapíthatjuk meg.
Húst, tojást és zöldséget bátran ehetünk
Sok rostot, ballasztanyagot kell fogyasztani, amelyek a bél nyálkahártyáját tisztítják. Ez lehet korpatermék, hajdina vagy natúr rizs. A lisztet és a tésztákat dugjuk el a kamrába, helyettük használjunk amarántot, kókuszlisztet, gesztenyelisztet, ha tésztára éhezünk, készítsünk például cukkinispagettit.
Reggeli: Ehetünk tojást főve vagy rántottának elkészítve, sült szalonnával, baconnel; zabkását, élesztő nélküli félbarna vagy barna kenyeret, Hamletet, Abonettet, sovány túrót, feta vagy mozzarella sajtot. Ihatunk kávét, teát - cukor nélkül!
Tízórai, uzsonna: Ehetünk paradicsomot, zöldpaprikát, uborkát, zellert, zöldlevelű salátákat, főtt sárgarépát, kukoricát és más zöldségfélét, alacsony szénhidráttartalmú gyümölcsöt, például almát, körtét, ribizlit, dióféléket, olajos magvakat.
Ebéd: Fogyaszthatunk fehér húsokat: halat, csirkét, pulykát. Emellé bármilyen friss zöldséget párolva (például brokkolit, spárgát, sárgarépát, spenótot, fehér- és vöröskáposztát, kelbimbót, céklát, karfiolt, padlizsánt) vagy főzelékként, levesként is. Ehetünk barna rizst, durumtésztát és burgonyát köretnek, vagy önmagában elkészítve. Egészítsük ki étkezésünket friss, alacsony szénhidráttartalmú gyümölccsel.
Vacsora: Alapvetően ezek közül bármit ehetünk, ami jólesik.
Ügyeljünk arra, hogy az ecetek, a saláta öntetek, mustár, ketchup, majonéz is tiltólistás!
Amire még ügyeljünk: fogyasszunk legalább naponta 2 liter tiszta vizet és segítsük a szervezet tisztulását szaunával, mozgással!
Aki kevesebb szénhidrátot eszik, nem csak laposabb has lesz a jutalma, de a pattanásainak is búcsút inthet.
A WebMD News jelentése szerint a kevesebb szénhidrát fogyasztása által kontrollált vércukorszint segíthet féken tartani a bőrt elcsúfító gyulladásos csomócskákat, így egészségesebbé válik a külső. A pattanásos emberek némelyike valószínűleg hiperinzulinémiában szenved, ami azt jelenti, hogy vérükben felszaporodik az inzulin.
"Az alacsony glikémiás indexű ételek szabályozhatják a pattanásokért felelős hormonok szintjét." – mondta el Alan R. Shalita, a New York-i SUNY Kórház bőrgyógyászati osztályának vezetője. "A pattanásos betegeknek javaslom, hogy egyenek kevesebb szénhidrátot, és kerüljék a túl sok tejterméket is, amitől szintén megjelenhetnek ezek a hívatlan vendégek."
Aki alacsony glikémiás indexű ételeket választ, elkerülheti a vércukorszint hirtelen, nagy mértékű emelkedését, ami olyankor következik be, ha valaki fehér rizst, finomított lisztes pékárut, édességet eszik. Ezek helyett sokkal jobb a friss zöldség és gyümölcs, valamint a hús. Shalita eloszlatta azt a mítoszt is, hogy a csokoládé pattanásokat okoz. Akik valóban így reagálnak rá, azoknál inkább a cukor okozza a panaszokat, és nem a kakaóban található zsír.
A normális bélflóra helyreállítás, méregtelenítés!
A mentolos ízesítésű alveó nem engedi elszaporodni a candida gombát!
A már agyonmérgezett szervezetünk tisztításával és erőteljes harmonizáló hatásával
beindíthatja
a szervezet öngyógyító mechanizmusát, regenerálódik
a szervezet minden szervrendszere és harmóniába kerülhet a test EGÉSZE!
Kapcsolat felvétel:
Telefon: 20 / 323-98-25
Email: kislacikah@freemail.hu
Skype: kislacikahu
Szeretettel ajánlom a Globus rádiót jobbnál jobb zenékkel várja az odalátogatókat!
megnyitáskor regisztrálj, -katt a globus feliratra, - majd az alatta megnyíló globusradio feliratra
ezután tedd tálcára
http://globusradio.eu/news.php