Számos külföldi és hazai egészségügyi intézményben végzett vizsgálat igazolta, hogy a Bioptron lámpával kezelt sebek gyógyulása felgyorsult, valamint olyan hámhiányok is begyógyultak, amelyeket a hagyományos módszerekkel évek-évtizedek óta hiába kezeltek
Bizonyított a poláros fény jótékony hatása:
Műtéti heg, keloid, amelynek eltüntetésében a poláros fény szinte egyedülálló, ezeket halványítja, puhítja, "elsimítja";
Terhességi csíkok halványabbá tétele, illetve egyes esetekben teljes eltüntetése;
Pattanásos bőr után maradó hegek, kráterek eltüntetése, a bőr kisimítása;
Seb szétválásoknál, sipolyoknál, amelyek kezelésében nagy türelemre van szükség mind az orvos, mind a beteg részéről, a Bioptron lámpa egy újabb hasznos elem a sebész eszköztárában;
diabeteses és arteriosclerotikus gangraenák esetében talán egyedülállóan gyorsítja meg a hámosodást;
suffusio, contusio, distorsio, ahol a szokványos terápia a borogatás és a pihentetés, és amelynek a gyógyulási idejét a Bioptron lámpa harmadára-negyedére csökkenti;
Égések kezelésében, ahol az orvos nagyrészt ki van szolgáltatva a természet erőinek, a poláros fény értékes adjuváns kezelés a szervezet regenerációjának támogatásában;
arthritisek, arthrosisok, beleértve a kis- és nagyízületi megjelenési formákat is, ahol a hagyományos kombinált kezelés is csak mérsékel, eredményeket tud felmutatni, a Bioptron lámpával meglepően gyorsan fájdalommentességet lehet elérni.
És most következzék néhány olyan kórkép:
amelyekben egyelőre csak néhány esetről számoltak be az orvosok, de ahol várható a poláros fény térnyerése...
Ínysorvadás, ahol a hagyományos fogászati eljárások nem sok sikerrel kecsegtetnek, adjuváns kezelésként értékes segítséget jelent a Bioptron lámpa;
A méhszáj erosiója esetében szakorvos kezében igen értékes eszköz lehet, de kizárólag kolopszkópiával igazolt negatív hystológiai lelet birtokában;
Krónikus osteomyelitis alapján kialakult sipolyok gyógyítására is sok esetben hatékonynak bizonyult a polarizált fény-terápia, - amennyiben az elváltozás látványos módon javul, az első két hetet követően lehetőség van a kezelés ritkítására, de hetenkénti három kezelés ezekben az esetekben is feltétlenül szükséges.
A lámpa kezelőjének tudomásul kell vennie, és a betegben is tudatosítani kell, hogy a kezelés ritkítása a gyógyulási folyamatot lassítja.
Műtéti sebek kezelése esetén a sebgyógyulás meggyorsítása és a keloid képződés megelőzése, illetve a már kialakult keloid csökkentése érdekében alkalmazható a polárosfény-terápia. Ilyenkor a kezelést a műtétet követő lehető legrövidebb időn belül el kell kezdeni. Minél közelebb esik a kezelés elkezdésének időpontja a műtéthez, annál gyorsabb és szebb a sebgyógyulás.
Ezekben az esetekben a polarizált fény-terápia akkor hatásos, ha a polarizáció síkja merőleges a műtéti metszés irányára. Ezért a lámpát úgy kell beállítani, hogy annak tengelye párhuzamos legyen a metszés irányával. Terhességi striák, keloidos hegek is eredményesen kezelhetők a polarizált fénnyel. Minden fekélyes betegnek fel kell hívni a figyelmét arra, hogy alapbetegsége miatt a legkisebb - számára jelentéktelennek tűnő - hámsérülés is újabb fekély kialakulását eredményezheti.
A kezelés hatásainak vizsgálata:
A sebészeti esetek egy részében az első néhány kezelés után ugrásszerű javulás nem várható, de a beteg már tapasztalhat a terápia pozitív hatására utaló kedvező jeleket.
Ilyenek például a viszketés megjelenése; az égő érzés, a fájdalom csökkenése, esetleg megszűnése; a fekély szélén megjelenő keskeny hámszegély; a sebfelszín égő piros színűvé válása (mikroszkopikus szinten: új érvégződések megjelenése).
Reumatikus kórképnél a fő jellemző a fájdalom csökkenése és a mozgások javulása. Ezekben az esetekben ez a kezelés végcélja is egyben.
A Bioptron lámpának nincs káros mellékhatása. Ez a tény azonban nem zárja ki azt, hogy egyes betegeknél a kezelés során nem kívánt szövődmények alakuljanak ki, például gyulladásos tünetek, a kezelés során fellépő fájdalom.
Ilyenkor az egyetlen megoldás a kezelés időleges felfüggesztése, a gyulladás megszüntetése, majd ezt követően a kezelés folytatása. Ha a megadott időtartamnál lényegesen (kétszer-háromszor) hosszabb ideig tart a besugárzás, akkor a seb, illetve a bőrfelület kiszáradhat, és ez kellemetlen húzódó érzést okozhat.
Gyulladt környezetű fekélyt tilos B. lámpával kezelni!
Kifekélyesedett tumorok kezelése tilos!
Megfelelõ orvosi ellátás után tumoros esetek hámhiánya egyedi megfontolás alapján kezelhetõ. Az eddigi gyakorlat szerint a kezelés akkor a leghatékonyabb, ha azt huszonnégy óránként végzik. Az elsõ két héten a kezelést minden munkanapon el kell végezni.
Amennyiben az elváltozás látványos módon javul, az elsõ két hetet követõen lehetõség van a kezelés ritkítására, de hetenkénti három kezelés ezekben az esetekben is feltétlenül szükséges. A lámpa kezelõjének tudomásul kell vennie, és a betegben is tudatosítani kell, hogy a kezelés ritkítása a gyógyulási folyamatot lassítja.
A Bioptron gyógylámpa használata bõrproblémák esetén: * A herpesz kialakulása elõtt, amikor a beteg már érzi az elõjeleket, érdemes azonnal elvégezni a kezelést, mert ezáltal a herpesz sok esetben megelõzhetõ.
A Bioptron gyógylámpa használata fájdalmak csökkentésére: * Természetesen az itt megadott kezelési idõtartamok egyénileg változtathatók, mind a percekben megadott kezelési idõ (plusz-minusz 25%), mind a napokban mért kezelési idõ. Amennyiben a kezelt személy fájdalomérzete még úgy kívánja, a kezelés tovább folytatható. a fájdalomcsillapító gyógyszerek, illetve szteroidok dózisát,
A Bioptron gyógylámpa használata a kozmetikában: * Vízhiányos (zsírhiányos), ráncosodó bõr esetében nagyon kell ügyelni arra, hogy a bõr a lámpázás következtében ne száradjon ki. ezért folyamatosan nedvesítsük klórmentes vizzel, vagy OXIGÉN-nel dúsított vizzel- oxisprayvel, - jelölve + Minthogy a Bioptron lámpás kezelés eredményeként a sejtek hatóanyaga és folyadékfelszívó képessége élékebb lesz, minden kezelés után - és a két kezelés között is - hidratáló, tápláló krémet, pakolást kell alkalmazni.
|