A könnyed, élénk mozgás azt jelzi, hogy izmaink elég erősek, a darabos, „dübörgő” lépések viszont arra figyelmeztetnek, hogy testünk már nem használja megfelelően természetes lengéscsillapítóit, mert a láb-, térd- és csípőizmok a sok ülés, mozgáshiány miatt meggyengültek. Ez pedig különösen megterhelő lehet például az ízületeink számára, amelyek emiatt erősebben kopnak, sérülhetnek is.
A túlságosan előre- vagy hátratolt súlypont szintén arra utal, hogy egyes izmok nem elég erősek, ami idővel boka-, térd-, csípő- és hátfájdalommal járhat, ez pedig még inkább rögzítheti a helytelen tartást, mozgásmintát. Ráadásul ellene hat annak, hogy aktívabb életmódot folytassunk, ami számos egészségügyi kockázattal jár. A léptek könnyedsége, a fájalommentes járás titka leginkább az elhanyagolt izmok aktiválásában rejlik. Ehhez különösen a farizmok és a vádli erősítése, az egyensúlyérzék fejlesztése segíthet hozzá. A szakértő három gyakorlatot is ajánlott, amelyek mindennap többször is elvégezhetők.
1. Érmeprés
Valahányszor piros lámpánál áll, szorítsa össze a két farpofát a lehető legerősebben.
– Képzelje el, hogy egy érmét szorít közéjük – tanácsolja Kirsten Götz-Neumann. Tartsa addig a pozíciót, amíg a jelzés zöld nem lesz. Így aktiválhatja a sok ülés miatt ellustult fenékizmokat.
2. Sarokemelés
Álljon csípőszélességnyi terpeszben lábujjhegyre, emelje fel a sarkát, amennyire csak tudja. Ezután nagyon lassan engedje vissza a talajra. Ismételje meg a gyakorlatot 20-25-ször. Ha kezdetben nehéznek érzi a feladatot, fogja meg közben egy szék támláját.
3. Egy lábon állás
– Reggel és este álljon egy lábon, amikor fogat mos – javasolja a gyógytornász. Ezzel a gyakorlattal edzi az egyensúlyát és aktiválja a csípő körüli izmokat. Akik ezt a feladatot túl könnyűnek érzik, nyújtsák hátra közben felemelt lábukat. Tovább nehezíthető a feladat, ha fel-le emelgeti közben a lábát.
Ha tetszett, nyomj egy Like-ot is.