Egészség és lehetőség!

Ne fuss az egészséged (a kincsed) után, hanem őrizd meg azt! A testünk ha beteg, - csak akkor képes meggyógyulni, amikor ebben segítünk neki. - Ne féljünk nagyot lépni, ha ez tűnik szükségesnek, mert két kis ugrással nem jutunk át a szakadékon!

lohere.gif

 

Szódabikarbónás fogfehérítés!

 

A sokak által használt természetes fogfehérítő, mely lúgos hatásának köszönhetően eltávolítja a fogzománc felületéről a szabad gyököket, így eltünteti a fogakról a kávé, a tea és a dohányzás okozta elszíneződéseket. A szódabikarbónát évtizedeken át fogkefére szórva használták a fogfehérítésre.

Szuper hatékonysága ellenére számos bírálat érte ezt a módszert, ugyanis a szódabikarbóna szemcséi felsérthetik a fogzománc felületét, és így akár kárt is okozhatnak.

De most itt a tökéletes módszer, és csillogóbbak lehetnek a fogaid, mint valaha! Nem kell hozzá semmi más, csak

szódabikarbóna, alufólia és egy kis víz.

1. Keverj össze kis tálkában 1 evőkanálnyi szódabikarbónát 1/2 teáskanálnyi vízzel. Sűrű pépet kapsz.

 
 

2. Hajtogass össze kb. 3 cm X 12 cm-es méretűre egy alufólia-darabot. A több réteg tartást ad neki.

3. Oszlasd el a fólia felületén a sűrű, szódabikarbónás pépet. Ne ess túlzásba, ne tegyél rá túl sokat, mert nem tudsz majd bánni vele!

 

4. Illeszd óvatosan a fogaidra a szódabikarbónás alufóliát, majd csukd össze a szádat, így biztosan fönt marad. Legalább 10 percig hagyd hatni a szódabikarbónát, de akár 20 percig is fönt tarthatod a pakolást.

 

5. Miután kivetted a fóliát a szádból, alaposan öblögess, majd puha sörtéjű fogkefével kíméletesen mosd meg a fogaidat

Így a szódabikarbóna el tudja végezni a "munkát", azaz a hatékony fogfehérítést úgy, hogy közben nem sérül a fogzománc sem.

Ez a tökéletes szódabikarbónás fogfehérítés módszere!

 

lohere.gif

FONTOS!

 

A szódabikarbónás fogfehérítést havonta csak egyszer alkalmazd, hogy a fogzománc épségét ne veszélyeztesd!

 


lohere.gif                     
 

Limonádé

A citromsav és a cukor kombinációja tönkreteheti a mosolyodat: a cukor a fogszuvasodást támogatja, míg a  limonádéban levő citromsav kikezdi a fogzománcot. Ha pedig a fogzománc nagyon elvékonyodik, áttetszik rajta a fog alsóbb rétege, a sárga színű dentin.

Sportitalok

A kék színű sportitalban sokkal kevesebb színező anyag van, mint a teában vagy a kávéban, mégis elszínezheti a fogaidat. A bűnös a színezék mellett a cukortartalom, amely segíti a baktériumok szaporodását, és rontja is a fogakat.

 

Fotó: Pinterest

 

 

Fehér bor

A vörösbor ebből a szempontból sokkal rosszabb, de a fehér változat sem teljesen ártatlan, különösen, ha bizonyos ételekkel – például paradicsomszószos tésztával – kombinálod. A bor ugyanis megnyitja a pórusokat, így a fog szivacsként szívja magába az ételek színét.

Zöld turmixok

Akármennyi hasznos tápanyag is van bennük, a fogak fehérségének nem tesznek jót. Az általános szabály: ami a ruhádon nehezen kimosható foltot hagy, az a fogaidat is elszínezi. A zöld  turmixok pedig telis-tele vannak ilyen gyümölcsökkel és zöldségekkel. Ha el akarod kerülni az elszíneződést, egyszerű a megoldás: idd a turmixot vastag szívószállal.

Fotó: Pinterest

 

 

Zöld tea

A fekete  tea sárgára vagy szürkésre festi a fogakat, de még a könnyedebb, zöld teák is hagyhatnak rajta foltokat. A legjobb, ha fél-egy órával az ital elfogyasztása után fogat mosol. Előbb viszont ne dörzsöld meg a fogaidat, mert a savas italok feloldják a fogzománcot, te pedig ledörzsölheted a fogkefével!

Köhögés elleni szirupok

A színezett, ízesített, cukros szirupok jó tesznek a köhögésnek, de a fogaknak nagyon sokat ártanak. Amikor ilyesmit szedsz, különösen ügyelj a fogmosásra.

Az úszómedence vize

 

Ha rendszeresen  úszol, aligha tudod elkerülni, hogy a medence vize időnként a szádba kerüljön. Ilyenkor pedig a víz tisztítására használt vegyszerek barna foltot hagyhatnak a fogaidon. Ám ez csak akkor befolyásolja komolyan a fogaid színét, ha heti hat óránál többet töltesz a vegyszerekkel tisztított vízben, vagyis naponta legalább egy órát úszol.

Traumás sérülések

Ha sport közben ütés éri a szádat és a fogaidat, ez a fogaid színén is meglátszhat. A trauma hatására ugyanis elhalhat az ideg a fogban, és ettől elszürkül a fog.

Egyes gyógyszerek

A hosszú ideig szedett gyógyszerek és az olyan komoly beavatkozások, mint például a kemoterápia és a besugárzás, megváltoztathatják a fog vérkeringését, ez pedig a fog színét is befolyásolja.

csillagok_1_sor.gif

Fehéríti a fogat, és megöli a baktériumokat a szádban: legyen belőle neked is otthon!

Könnyen elkészíthető, nem kerül sokba, és 100%-ig természetes.

 Kontaklencse

Ha idegenkedsz a mesterséges fogkrémektől, házilag is kiváló változatokat készíthetsz el, ráadásul sok pénzt spórolhatsz meg vele, mert igen hatékonyak ezek a házi termékek.

A szódabikarbónát nagyon gyakran használják a fogápolásban, a borsmenta és a fahéj  pedigfrissíti a leheletet. Mindkét receptet elkészítheted nagyobb mennyiségben, napi használatra, de mindegyiknél másra ügyelj. Az első recept olaját, a második recept víztartalmát használat előtt ne add hozzá. Végül mutatunk egy receptet házi fogfehérítő kezeléshez is, ez is olcsó módja a lepedék eltávolításának.

 

Borsmentás fogkrém

A borsmenta antiszeptikus hatóanyagai segítenek megszabadulni a káros, fogszuvasodást okozó baktériumoktól, és frissítik a leheletet.

Hozzávalók

  • másfél teáskanál szárított borsmentalevél

  • fél csésze - 120 ml - desztillált víz

  • fél teáskanál édesmandula-olaj

  • fél teáskanál kukoricaliszt

Hogyan készítsd el?

Készíts erős főzetet a borsmenta leveléből és a desztillált vízből, azután tárold elkülönítve jól záródó edényekben. Ezt máskor szájvízként is használhatod. Fogkrémhasználatkor kis tálban keverd össze az olajat és a kukoricalisztet.

Krémesítsd, és tegyél egy keveset a fogkefére, majd önts rá egy kevés főzetet is. A fent felsorolt alapanyagokból félcsészényi mennyiség jön ki, ami nagyjából 120 milliliter. Moss fogat a szokásos módon!

 

 

Fahéjas fogkrém

A fahéj antiszeptikus és vízmegkötő hatású, távol tartja a baktériumokat, frissíti a leheletet, ezáltal fogkrémekbe, szájvizekbe egyaránt nagyszerű választás.

Hozzávalók

  • 1 evőkanál - 14 g - szódabikarbóna

  • 1 teáskanál őrölt fahéj

  • fél csésze - 120 ml - desztillált víz

Így keverd ki a fahéjas fogkrémet!

Keverd össze egy tálban a szódabikarbónát a fahéjjal, add hozzá a vizet, és keverd krémes állagúra. Tedd a krémet a fogkefédre, és moss fogat szokás szerint. Az összetevőkből félcsészényi, 120 milliliter fogkrém jön ki.

 

Házi fogfehérítő kezelés:

A szájápolásban érdemes epret is használni, mert nagyszerű, ugyanakkor veszélytelen fogfehérítő eljárást jelent.

Hozzávalók

  • 3 nagy eper

  • 2 teáskanál szódabikarbóna

  • fél teáskanál borkő

  • 1 csésze - 235 ml - desztillált víz

  • negyed teáskanál só

Így készítsd el!

Az epret pürésítsd meg turmixgépben, majd tedd félre. Kis tálban keverd össze a szódabikarbónát, a borkövet, azután adj hozzá egy kis vizet, és krémesítsd. Tedd félre egy kicsit. A maradék vízhez add hozzá a sót.

Használatkor kend az eperpürét a fogaidra. Hagyd öt percig állni, majd a krémet a fogkefével vidd fel a fogakra. Végül öblítsd le az egészet sós vízzel. A kezelést legalább egy hétig folytasd, hogy hatásos legyen.

 

 lohere.gif

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

lohere.gif 

Weblap látogatottság számláló:

Mai: 35
Tegnapi: 350
Heti: 1 026
Havi: 4 090
Össz.: 1 138 487

Látogatottság növelés
Oldal: Fogfeherítes 3...
Egészség és lehetőség! - © 2008 - 2024 - megachi.hupont.hu

A HuPont.hu honlap ingyen regisztrálható, és sosem kell érte fizetni: Honlap Ingyen.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »