A búzafű kipréselt levét sok esetben „zöld vérnek” is hívják, sok féle hatóanyagot tartalmaz a klorofil mellett.
A San Diegó-i Kalifornia Egyetemen végzett legfrissebb kutatások szerint az elhízottak körében másfélszer nagyobb az esélye bizonyos daganatos megbetegedések kialakulásának írja tanulmányában Dr. Michael Karin.
Sok természetgyógyász hisz a búzafű kiemelten magas gyógyerejében. A Hipokrátesz Gyógyintézet például készített egy hosszú listát a búzafű gyógyhatásáról, mint például:
Ha valaki túlsúllyal küzd nagy a valószínűsége, hogy magas vérnyomással, illetve szív- és érrendszeri problémákkal fog küzdeni. Komolyabb súlyfelesleggel bíró személyeknél a májrák kialakulásának esélye négy és félszer több, Michael Karin és munkatársai azt is bizonyították, hogy a megfelelő diéta képes gátolni a rákos elváltozások jelentős részét.
Amikor elhízást okozó magas szénhidrát tartalmú ételeket veszünk magunkhoz, akkor egyidejűleg viszünk be a szervezetünkbe megannyi savképző anyagot is. Ezek miatt felborul szervezetünk természetes sav-lúg egyensúlya, ennek a folyamatnak az eredményeképpen jön létre az elhízás.
74 éves rákos férfi- akinek orvosai szerint pár hete volt hátra- a búzafűnek köszönhetően é
A házilag nevelt búzafüvek igen értékesek, mert frissen még megtalálhatók bennük azok az enzimek, melyek megsemmisülhetnek a szárítás során.
A friss levek jobban hűtenek, mint a porból kevertek, ezért különösen jól hatnak a kínai gyógyászat szerint meleg többletjegyeket viselő emberekre - közéjük tartozol, ha irtózol a melegtől, erős a pulzusod, pirospozsgás az arcod, emellett extrovertált, heves viselkedés jellemez.
Lakásban úgy nevelhetsz búzafüvet, hogy egy dobozt vagy ládát megtöltesz fele-fele arányban termékeny kerti földdel és tőzeggel, és egyenletesen rászórod a búzaszemeket. A földkeverékkel takard be egy-két centi vastagon, majd naponta nedvesítsd meg - fontos azonban, hogy ne öntözd túl.
Amikor a fű eléri a 12-15 centis magasságot, vágd le, értékes nedvét pedig centrifugával facsard ki, esetleg alaposan rágd össze a füvet - utóbbi esetben a megmaradt pépet ki lehet köpni. Az első vágás után a gabona újranő, és még kétszer learathatod. A gabonafűlé igen tömény, már 2,5 dkg is erőteljes hatással bír, de egyszerre nem is szabad 5 dkg-nál többet inni belőle. A legjobb, ha egy pohár vízzel hígítod ezt a mennyiséget, belecseppentve citromlevet és szűz oliva olajat, jól elkavarva...
Elektromos búzafű prés...VIDEO:
https://www.youtube.com/watch?v=FhZPRbPLv6E
A boltokban porokat is beszerezhetsz, amennyiben nem akarod kivárni, míg a saját füved kihajt. Ezek szintén nagyon tömények, egy csapott evőkanál léport fél csésze vízzel szükséges elkeverned. A diéta során elegendő napi egy adag búza- vagygabonafű, betegség esetén két-három adag szükséges. A túlevési hajlam leküzdésére az étkezés kezdetén alkalmazd a fűlevet vagy a vízzel kevert port.
Bio búzafű - házilag...
1. A hántoltalan tönkölybúza magokat megmossuk, majd bő vízbe beáztatjuk és letakarjuk 12 órára.
2. Leöntjük a vizet, átmossuk a magokat, majd kiszórjuk őket a kb. 2cm vastagságú virágföldre a tálcán, és 12 órát állni hagyjuk szabadon.
3. Közepesen megöntözzük, majd 48 órára letakarjuk egy picit szellőző fóliával, imitálva mintha elültettük volna a földbe (biztosítva a megfelelő páratartalmat).
4. Eztán levehetjük a fóliát, és kb. ez a kép vár ránk:
5. Folyamatosan öntözzük naponta kétszer, és a búzafű növekszik.
6. Amikor kb. 2 hét múlva eléri a 19-25cm-es magasságot, minél közelebb a föld fölött learatjuk.
7. Eztán préseljük egy erre megfelelő préssel és azonnal fogyasztjuk.
Amire fokozottan figyelnünk kell:
- Minden lépésben ügyeljünk a higiéniára (fertőtlenítő kézmosás, gumikesztyű használata, fertőtlenítő mosogatás).
- Megfelelő minőségű földet és magot vásároljunk, lehetőleg bio-t (hisz ez már garancia a minőségre és a károsanyag-mentességre).
- Gondoskodjunk a megfelelő hőmérsékletről és fényről (utóbbiról különösen téli időszakban), ha nem tud a növény megfelelően fotoszintetizálni nem zöldül be eléggé (vagy talán meg sem nő), mely gyenge minőséghez vezet (ugyanis a zöld szín a klorofill tartalomra utal).
- A magokat mossuk meg, majd min. 3x-os tiszta (lehetőleg tisztított vagy desztillált) vízbe áztassuk be, és egyszer kézzel mozgassuk meg kb. 6 óra múlva. Konyharuhával vagy egyéb szellőző ronggyal takarjuk le.
- A vetés után a letakarásnál figyeljünk, hogy ne feküdjön rá a fólia a magokra (célszerű távtartót használni), és megfelelően szellőzzőn (hisz a föld is szellőzik), különben könnyen begombásodhat. Lehetőleg átlátszó fóliát használjunk.
- Ne öntözzük túl, mert vízben nem szabad állnia. Ha hagyunk a tálca szélén egy vájatot, ott láthatjuk ha túlöntöztük, és ekkor óvatosan leönthetjük a vizet róla. Lehetőleg tisztított vízzel öntözzük.
- Ha elérte a kívánt magasságot, időben vágjuk le minél közelebb a földhöz (mivel túlnövéskor a beltartalom jelentősen csökken), és azonnal préseljük és fogyasszuk.
Tapasztalatunk szerint a learatott búzafű még 1 napig sem áll el hűtőben (össze is esik, és így már nem is friss), lé formájában pedig fél óra alatt el kell fogyasztani. A maximális lékinyeréshez megfelelő prés szükséges.
Látható, hogy a folyamatos fogyasztáshoz eltolt idejű ültetés szükséges (ha mindig a tökéletes érettségben kívánnánk aratni, ahhoz a két hét minden napján új ültetés kellene és azonos körülmények - kis túlzással). Azt természetesen megtehetjük, hogy még a teljes magasság elérése előtt elkezdjük már egy részét aratni és fogyasztani, itt azonban még - mivel a teljes érettség előtt vagyunk - kisebb léhozammal kell számolnunk. Még néhány napunk van hogy ezt így megtegyük, a teljes érettség állapotában azonban mindent le kell aratnunk a megfelelő minőség kívánalma miatt. Eztán kezdhetjük a 4-5 nappal később elültetett búzafű aratását az előbbieknek megfelelően. Így kb. 3-4db 4-5 nappal egymáshoz képest eltolt idejű ültetéssel megoldható a folyamatos aratás-fogyasztás a 2 hetes ciklusokban
A búzafűlében lévő tápanyagokkal a harmincas években kezdtek el tudományosan foglalkozni, de napjainkban Ann Wigmore tette igazán híressé, aki rengeteg embert kigyógyított betegségéből a fűből préselt lé segítségével.
Ő magAa 30 éven át minden nap fogyasztotta, és 75 éves korában az egészség és életerő mintaképe volt. Ötvenéves kora körül korai nyugdíjazás előtt állt, vastagbélgyulladásban szenvedett, erőtlen és kedvetlen volt, az amerikaiak jellemzően egészségtelen életmódját élte.
Akkor már teljesen ősz volt a haja. Nagymamája szavai jutottak eszébe, tőle ismerte a búzafűlé jótékony, öregedési folyamatot visszafordító hatásait, melyeket immár saját bőrén is érzett. Fogyasztásával egyre elevenebbnek érezte magát, ahogy a vér tisztításával és az elhasználódott sejtek regenerálódásával visszafordult, illetve lelassult az öregedés folyamata. Állítása szerint még eredeti hajszínét is visszanyerte.