Zsírégetés 2.
A C-vitamin a legaktívabb karcsúsító:
hiánya gyors öregedés, őrzi a sejtek fiatalságát!
Erősjti, szilárdjtja a kötőszöveteket, és feszesíti a bőrt
Napi 500mg-3 gramm "C" vitaminra van szükségünk.
Szuper zsírégetők: a mikrotápanyagok
A magnézium "felfalja" a zsírt
Ha hiányzik idegesek vagyunk, izomgörcsöktől szenvedünk, és állandóan fáradtak vagyunk. A magnéziumhoz közremüködik a sejtek oxigénellátásában.
Napi 300-400 mg magnéziumra van szükségünk.
Keserű csokoládé, hüvelyesek, zöld leveles zöldségek, hántolatlan magvak karcsúsítanak.
A kalcium:
jelentős zsírégető, fokozza a szervezet víztelenítését, ha hiányzik a kalcium inkább hízunk mint fogyunk, Tejben tejtermékekben, zöld leveles zöldségekben, hüvelyesekben található.
A jód:
Az algákban 1000x több jód van. Ha hiányzik a jód lelassulnak az élettani funkciók, az anyagcsere takarékra vált.
Napi 200 mikrogramm jódra van szükségünk
A króm:
Nyomelem jelentős ezerepet játszik a cukoranyagcserében, a fehérje- és zsírfelhasználásban
Napi 50-200 mikrogrammra van szükségünk
Szilva, brokkoli, dió, máj, sajt, hántolatlan gabonaféle tartalmazza
Az eredmények megdöbbentőek.
Aki már sikeresen lefogyott az tudja, hogy a szénhidrátokon múlik minden...
Az a csoport aki éjszaka fogyasztott szénhidrátot nem csak több zsírt égetett el hanem csökkent a derékbősége is és sokkal elégedettebbek voltak, miközben az ételek utáni vágyakozás csaknem teljesen eltűnt.
tészta, pizza, vagy egy kakaóscsiga.
1. Tilos a koplalás!
Akár fogyókúráról, akár tisztító kúráról van szó, a legrosszabb, amit a szervezeteddel tehetsz, ha egyik napról a másikra nullkalóriás étrendre állsz át. Egy ideig felgyorsul a kívánt folyamat, ám néhány nap után „vész-üzemmódba” kapcsol a szervezet. A koplalást valódi éhezésnek érzékeli, és lecsökkenti az alapanyagcserét, vagyis megtorpan a fogyás. Aztán amint újra ételt fogyasztasz, gyors raktározásba kezd egy újabb éhezős időszakra számítva.
2. A víz nem számít!
Sokan vetik be a szaunát, fogyasztó öveket, fóliás tekercselést, ha fogyni akarnak. Ezekkel a módszerekkel víztől (és vele együtt méreganyagoktól) szabadul meg a szervezet, amit kötelező pótolni, ha nem akarsz magadnak kínzó fejfájást, koncentrációs nehézségeket. Az a néhány deka, amit az izzadással leadtál, maximum a szervezet méregtelenítése szempontjából számít, zsírégető hatása nincs.
3. Pihenni is kell!
Gyakori hiba, hogy ha megérett az elhatározás, minden erőddel beleveted magad a sportolásba, hogy minél előbb eredménye legyen. Ez az edzetlen szervezetre nézve nagyon veszélyes, mert ha nem hagysz időt a testnek a regenerálódásra, akár néhány nap alatt is annyira kimerülhetsz, hogy sokszorosára nő sportolás közben a sérülés veszélye. A felkészületlen izmokra, ízületekre, csontokra nagyon rossz hatással van a hirtelen és nagy terhelés. A fejlődésnek elengedhetetlen feltétele a pihenés, csak kellőképpen regenerálódott testtel tudsz biztonságosan sportolni.
4. Óvatosan a fogyasztószerekkel!
Fogyasztó, salaktalanító teáktól, kapszuláktól várni a segítséget egyszerű megoldásnak tűnik, ám sok esetben nem veszélytelen. Gyakori, hogy az összetevők között nagyobb mennyiségben fedezhető fel a szenna vagy a kutyabengekéreg. Ezek a teák erős hashajtó hatásuk miatt hosszabb alkalmazás esetén legyengíthetik a szervezetet, felszívódási zavarokhoz, vitamin- és tápanyaghiányhoz vezethetnek, felboríthatják a szervezet vízháztartását.
Legyen akár egy vadonatúj edzésmódszer, diétás előírás, fogyasztó kezelés vagy pirula, ha heti egy-másfél kilogrammos fogyásnál többet ígér, érdemes fenntartásokkal kezelni. Ez az a mennyiség ugyanis, amit a szervezet veszélyeztetése és a gyors visszahízás veszélye nélkül leadhatsz. Minden más esetben a szervezet természetes folyamatait pörgeted fel mesterségesen és túlzottan, aminek aztán későbbi visszahízás, azaz jojo-effektus lesz a vége. Egy-egy fontosabb esemény előtt esetleg segíthetnek kicsit jobb formába hozni magad, de tartós eredmény nemigen várható ennél gyorsabb ütemben.
Video