Olykor előfordul, hogy kimegyünk a konyhába, mert teázni támad kedvünk, feltesszük melegedni a vizet, már forr, de váratlanul megcsörren a telefon, vagy bekopog a szomszéd, így gyorsan lekapjuk a tűzről az edényt.
Mikor visszaérünk, már kihűlt víz fogad, de nem gond, ismét pár perc és újra felmelegszik. Ez viszont kockázatos, ezért ne forraljuk újra a vizet
A veszélyt az jelenti, hogy egy eleve felfőzött víz összetétele, újabb melegítés hatására megváltozik.
Amikor először tesszük a tűzre a vizet, a gőzzel együtt a benne lévő fertőtlenítőszerek is elpárolognak, de ha ismét lehűl a víz, ezek a káros tényezők, köztük pár ásványi anyag is, visszacsapódik a vízbe, és ha ismét felmelegítik, megváltozik az összetételük, és komoly mérgezést is okozhatnak.
A legtöbb vezetékes vízben arzén, nitrát és fluorid-származékok vannak, természetesen jó esetben azon a szint alatt, ami még komolyabb egészségügyi károsodást nem eredményez.
Az üzletekben, ha az ásványvizekre az lenne írva, hogy arzénos víz, biztos nem vásárolnánk meg. Így miért innánk meg az újra felforralt vizet? Az ásványi anyagok egy része is visszakerül forralás után a vízbe, de például a kalcium só nem tesz jót, ha nagy mennyiségben felhalmozódik, mert emiatt alakulhat ki a vesekő.