Hatásos a csiganyálka...
A csigák nyálkája:
-allantoint(C4H6N4O3)tartalmaz, amely elősegíti a sejtképződést
-glikolsavat is tartalmaz (C2H4O3 )/megjelenése fehér szilárd por/
-összehúzó képessége miatt valóban alkalmas a ráncok eltűntetésére.
A reklámozott krémet egy svájci cég gyártja, a cell-1 néven forgalmazott bőrápoló, csiganyálkát tartalmazó kozmetikai termék kizárólag természetes alapanyagokból készül.
Körülnézve a neten - elismerő véleményekkel találkoztam.
Ez azonban még nem győzött meg teljesen, ezért a különböző fórumokon kívül néhány szakmailag megalapozottnak, tudományosan megbízhatónak tekinthető oldalt is felkerestem. Ez utóbbiakról tudtam meg, hogy a kozmetikum hatóanyaga a pettyes éti csiga (Helix aspersa) nyálkája (testváladéka).
A felfedezés egyáltalán nem új keletű, hiszen már az i.e. a 4. században élt híres görög orvos, Hippokratész is tudott a csiganyálka gyógyító hatásáról, ugyanis betegeinek aludttejjel kevert összezúzott csigát írt fel az égő vagy gyulladt bőrük kezelésére.
Az ókori görögök azt is tudni vélték, hogy a csiga elfogyasztva más betegségek - például a gyomorfekély, vagy a köhögés - kúrálására is alkalmas.
A csiganyálka használatának modernkori története a múlt század 60-as éveiben kezdődött, amikor egy spanyol onkológus, Rafael Abad véletlenül fedezte fel a gyógyító hatását.
Miközben sugárterápiás kísérleteket végzett a csigákon (ugyanazt, mint amit a rákos betegek kezelésére alkalmaznak), megfigyelte, hogy a csigák által kiválasztott nyálka összetétele nem ugyanaz, mint a normális esetben.
A nyálka megnövelte a csigák öngyógyulási képességét, és mérsékelte a sugárzás káros hatásait. Rafael később az emberi bőrön is kipróbálta a csiganyálkát, és hasonló gyógyhatást tapasztalt.
csiganyálka krém
Két évtizeddel később, 1980-ban egy csigatenyésztéssel foglalkozó chilei családi gazdaságban - ugyancsak véletlenül - szintén észrevették a csiganyál emberi bőrre gyakorolt pozitív hatásait.
A felfedezés teljesen váratlan volt, ugyanis a család - mielőtt észrevették, hogy milyen sima és finom lett a csigákkal napi kontaktusba kerülő munkások kézbőre - étkezési célra, a francia piacra tenyésztette a csigákat.
Az első csiganyálkát tartalmazó krém az Elicina volt, és 1995-ben került a piacra. Azóta többféle márkanéven került a piacra csiganyálkát tartalmazó krém.
Dél-Amerikában és Távol-Keleten - elsősorban Koreában és Japánban - gyorsan népszerűvé lett, Európában csak azután vált igazán ismertté, amikor Katie Holmes férjétől, Tom Cruise-től való elválását követően - felfedve a sajtónak arcbőre simaságának és megfiatalodásának a titkát - beszámolt a csiga krém rendkívül kedvező hatásairól.
A csiganyálkás kivonat:
-megújítja a bőrt
-hatékony az aknék,
-a hegek,
-a ráncok
-a terhességi csíkok kezelésében,
-tisztán tartja a bőrt,
-mérsékli a pigmentációt.
-alkalmazása csökkenti a ráncok mélyedéseit,
-a bőr egyenetlenségeit,
-megakadályozza ezek újra kialakulását.
-bőrfeszesítő hatása egészséges,
-tiszta és sima bőrt eredményez.
-gyógyítja a kisebb sebeket,
-eltünteti az enyhébb égési sérülések hegeit.
A cell-1 felhasználási javaslatából azt olvasom, naponta kétszer kell felvinni a gélt az arcra, hogy láthatóvá váljon, miként regenerálódik az ember bőre.
Végezetül, hogy ne csak csupa jót mondjak róla, nem hallgathatom el azt a több helyen is leírt figyelmezetést, hogy a csiganyálka - különösen az érzékeny bőrűek számára - allergiát okozhat.
Mivel a kozmetikum nem olcsó, ha van rá lehetőségünk, a vásárlás (megrendelés) előtt érdemes egy kis mennyiséggel próbálkoznunk.
Fontos megjegyezni:
az előzetesen megtisztított bőrfelületen fejti ki teljesen a pozitív hatását.