Tuti tippek...
Lehet gyomorfekély, kínzó reuma, cukorbetegség, vagy éppen rák, a természetben rejlő gyógyító hatóanyagok segítenek, hogy az életünket megnehezítő, akár fenyegető kórokat legyőzhessük.
Sokat tehetünk saját magunk és egészségünk érdekében...
1. Aloe vera kúra
Ehhez elő kell készíteni a növényt, 5 napig ne öntözzük, sőt az aloe veránk 3–5 éves kell legyen. Ebből is 1,5 kg-ot kell felhasználni, egy turmixgépbe kell összedolgozni, majd mehet egy nagyobb befőttes üvegbe, amelybe még 2,5 kg mézet kell rácsorgatni, illetve 3,5 liter vörösbort. Hűvös és árnyákos helyen tároljuk 5 napon keresztül.
Az első 7 nap alatt ebből a keverékből kell egy evőkanállal étkezések előtt 2 órával bevenni. Ezt a kúrát 3 héten keresztül folytassuk, ez idő alatt nem szabad tojást és tejtermékeket enni. Ez meggyógyítja a gyomorfekélyt, megszünteti a fejfájást, az asztmát, a reumát, az ekcémát, és védi az idegsejteket is.
2. Agyagkúra
A gyógynövény boltokban szerezhető be a jótékony hatású agyag. Naponta fél, vagy egy evőkanál agyagport keverjünk bele egy negyed pohár vízbe. Hagyjuk egész éjszakán keresztül állni, másnap keverjük fel, és igyuk meg. Ha netán székrekedés lép föl, akkor csökkentsük az agyag mennyiségét és növeljük a vizét. Étkezések előtt kell meginni. Segít a vastagbélgyulladásban, a gyomorfekélyben, neurózisokban szenvedőknek.
3. Bircher-Benner diéta
Csak zöldséget, gyümölcsöt, szójalisztet, búzacsírát, zabszemet szabad fogyasztani, ezeket salátákba lehet beletenni. A tejet is nyersen kell meginni, a cukrot mézzel helyettesítsük. A kúra 6-8 hétig tart, akik cukorbetegek, vagy rákosak, nekik 6–8 hónapig kell ezt alkalmazzák.
4. Búzamag-kúra
50–100 gr. búzamagot alaposan mossunk meg hideg vízben, tegyük bele egy edénybe, majd födjük le és tegyük egy meleg sarokba 24 órán keresztül. Ez idő alatt a búza teljesen kicsírázik, ezután mossuk még párszor, majd húsdarálón őröljük le, és felforralt tejjel keverjük el. Kis adagokban, ezt fogyasszuk minden nap, 3–4 héten keresztül. Energiát ad, segít megelőzni a torokgyulladást, bélproblémákat, a nőgyógyászati betegségeket, a fejfájást és a tumorok kialakulását.
5. Kempner-kúra
20 napon keresztül fogyasszunk 200–300 gr. főtt rizst almával. A napok múlásával fokozatosan ehetünk még emellé kompótokat, friss zöldséget, gyümölcsöt, halat, marhahúst, só nélküli kenyeret. Ezzel elkerülhetjük az elhízást és az érrendszeri betegségeket.
6. Kunzle-kúra
Tavasszal a kertben található gyümölcsfákról, bokrokról kell leszedegetni a rügyeket, ilyen az egres, a fenyő, a csipkebogyó, a mogyoró és a többi gyümölcsfa. Ezeket le kell darálni, majd keverjük össze az egészet, és tároljuk hűvös, levegős helyen. Egy kisebb marékkal kell bele tenni 2 liter vízbe, ezt forraljuk 10 percig, és 1–2 hétig mindennap 1 literrel igyunk meg belőle. Megakadályozhatjuk az elhízást, a reumát, a szélütést, a székrekedést, a keringési betegségeket.
7. Citromkúra
A napot citromos vízzel indítjuk, majd fokozatosan egyre több citromot használunk fel, a második napon már kettőt, a harmadikon hármat, s így tovább, egészen addig, amíg egy nap 10-et használunk fel. Ezután csökkenő sorrendben kell folytatni a kúrát, tehát másnap kilencet, utána nyolc gyümölcsöt kell kifacsarni. Csökkenti a vérnyomást, védi a májat, elkerülhető a cukorbetegség, hígítja a vért, méregtelenít, megszabadít a vesekőtől.
8. Almakúra
Az érett és friss almákat reszeljük héjastól le. Két napig együnk meg 1–1,5 kg reszelt almát, és csak felforralt, majd lehűtött vizet igyunk. Jót tesz az emésztésnek, megszünteti a székrekedést.
9. Szőlőkúra
Fél kiló szőlővel kell kezdeni a kúrát, ezt kell három részre osztani, és egy nap során elfogyasztani. Másnap ismét egy fél kilóval növeljük az adagot, a végén el kell jutnunk a 3 kg szőlőig. A kúrát még egyszer 3 napig meg kell ismételni.
Nagyon jót tesz azoknak, akik tüdőbetegségekben szenvednek, akik májgyulladást kaptak, vagy gégehurutjuk van.
10. Fürjtojás
Nyersen kell felhasználni, keverjünk el 1–2 tojást egy adag tehéntúróval. Ezt együk minden reggel, amikor is csak hideg ételt fogyasztunk. Kezelhető ezzel az asztma, az ekcéma és az allergia.
11. Pitypangszár-kúra
12 napig, naponta 6 szár pitypangot kell elfogyasztani. Szabályozza a szervezet savszintjét, jót tesz az epeműködésnek, megakadályozza az elhízást, a reumát, az érelmeszesedést, a cukorbetegséget.
Ennek a 6 gyakorlatnak köszönhetően már egyáltalán nem fáj a hátam!
Végezd el az alábbi 6 gyakorlatot, hogy megszűnjön a hátfájásod!
Mivel egyre több időt töltünk ülve, és keveset mozgunk, ezért nagy az esélye annak, hogy pár év múlva hátfájásokkal kell majd szembenéznünk.
Most viszont itt van 6 gyakorlat, ami éppen ezen probléma megszüntetését, kezelését szolgálja. Lássuk, mit kell tennünk.
1. Nagy csillag
Ahogyan az alábbi ábrán is látjuk, miután hazaértünk a munkából, és a több órás ülésből, feküdjünk hanyatt, karjainkat tárjuk szét. Közben a csípőnket fordítsuk ki balra, de a felső testünk maradjon ugyanabban a pozícióba.
10 másodpercig tartsuk így magunkat. Ezután a csípőnket, lábainkkal együtt fordítsuk jobbra, majd tartsuk magunkat abban a pozícióban, szintén 10 másodpercig.
2. Lefektetett kőSzükség van egy székre, amelyre fel kell tenni a lábakat, miután hanyatt feküdtünk, ezt láthatjuk az ábrán is. Ez a gyakorlat hozzájárul az egész szervezet vérkeringésének javításához, miközben a hát izmai pihenhetnek, megszabadulhatnak a feszültségtől.
3. A rugalmas kígyó
A gyakorlat lényege, hogy a hátgerincünket megnyújtsuk, megmozgassuk, megőrizve rugalmasságát. Ez egyben egy jóga pozíció is. Feküdjünk hasra, majd a karunkkal nyomjuk hátra magunkat, hogy a gerincünk meghajoljon, de közben a lábaink kinyújtott pozícióban kell maradjanak. Az a jó, ha érezzük a gerincünk feszülését. Pár másodpercig maradjunk így.
4. Embrió póz
Édesanyánk hasában érezhetjük magunkat. Feküdjünk hanyatt, húzzuk fel a térdeinket a mellkasunkig, majd kulcsoljuk át a karunkkal. Maradjunk így pár fél perctől akár egy percig.
5. Szög pozíció
Érdemes beszerezni egy jóga labdát, vagy egy ábrán látható erőgépet. A lényeg, hogy rádőljünk a labdára, vagy gépre, a karjainkat összekulcsoljuk, és pár másodpercig ebben a bizonyos szög pozícióban maradjunk.
6. Keresztbetett lábak
Feküdjünk hanyatt, majd az egyik lábunkat hajlítsuk be, ahogy az ábrán is látható, a másikat pedig rakjuk át azon, amelyiket behajlítottunk, és amelyet közben a kezünkkel tartunk. Pár másodperc múlva ismételjük meg a gyakorlatot, felváltva a lábakat.
Ha tetszett, nyomj egy Like-ot is.