A mobiltelefon hatása a fiatalokra:
A telefonfüggőség tönkreteheti a gyermekkort!
A mobiltelefonok ma már jóval többet jelentenek, mint egyszerű kommunikációs eszközök. Úgy hozzánk, és a gyerekeinkhez nőttek, hogy egy lépést sem tudunk tenni nélkülük, együtt kelünk, együtt fekszünk velük, mert mindig történik valami rajtuk. És ez nem csak a felnőttek világa, hanem sokkal inkább a gyerekek, tinédzserek életformájához tartozik.
Egy 2016-ban készült felmérés szerint Németországban a 12-13 éves gyerekek 80 százalékának volt okostelefonja, amelyen természetesen mobilinternet is van, ez az arány a 10-11 éveseknél 71 százalék, a 8-9 éveseknél 38 százalék, míg a 6-7 évesek esetében 12 százalék.
A pszichológusok úgy vélik, hogy a kiskamaszok és a fiatalok életében a mobilkészülékek már-már családtagként vannak számon tartva, és sok esetben az igazi barátokat is helyettesíti már az eszköz.
A szakemberek szerint minden egyes, a mobiltelefon társaságában eltöltött óra hatással van a gyerekek idegrendszeri működésére, fejlődésére, sőt a verbális funkcióikra is. A pszichológusok szerint a telefonokon történő folyamatos változások, történések idővel lobbanékonnyá tehetik a fiatalokat, akik így kevésbé tudnak majd együttműködni, közösségben dolgozni, csökkenhet az önbecsülésük, az érzelmi intelligenciájuk hiányos lehet.
Most következzen a mobiltelefon-használat 4 káros hatása, amely főként a fiatal generációt érinti!
1. Csökkenti a kreativitást
A kreativitás sok élethelyzetben jól jöhet, mert ennek segítségével szorult helyzetekből is ki lehet keveredni. A túlzott mobilozás viszont az agyat egyszerűen “lebutítja”, meggátolja abban, hogy a kreatív, kognitív gondolatok fejlődjenek, és a gyerek talpraesett, életrevaló legyen. Ahhoz, hogy a gyerek felkészüljön az életre, játszania kell a társaival, ahol megtanulja a játékszabályokat, bátrabb lehet, csiszolhatja a kreativitását, és levezeti a felgyűlt feszültséget, így testileg, szellemileg és lelkileg is fejlődik.
2. A készülék-használat krónikus álmatlanságot okozhat
Ha a gyerekek még az ágyba is magukkal viszik a telefonjaikat, ahol “zajlik az élet”, jönnek mennek az üzenetek, a posztolások, és még ehhez párosul a készülék által sugárzott kékes fény is, így az agy egyáltalán nem fog az alvásra koncentrálni, ami viszont hosszabb távon álmatlansághoz, és ebből kifolyólag kimerültséghez vezethet. Az agy ilyen helyzetben fokozottan figyel, megpróbál összpontosítani, és ezzel párhuzamosan csökken az elalvást elősegítő melatonin termelődése. A megoldás egyszerű, lefekvés előtt 1-2 órával nem szabad telefonozni, és az is fontos, hogy a gyerek mindig ugyanabban az időben bújjon ágyba.
3. Elhízáshoz vezethet
Az a gyerek, aki sok időt tölt a telefonon lógva, az ugye nem mozog, és a kevés mozgás, valamint a helytelen táplálkozás, az ülő életmóddal kéz a kézben, elhízáshoz vezethet. A mozgás során a gyerek odafigyel a testére, kialakítva egy egészséges testképet magának, ha viszont mindig mobilozik, akkor ez nem alakul ki, az agya nem veszi észre, hogy a testre is oda kellene figyelni, sőt több kísérlet során bebizonyosodott, hogy az ülő életmód hatására növekedni fog a fiatal étvágya. A szakemberek ezért azt javasolják a szülőknek, hogy igyekezzenek rávenni a gyereküket valamilyen sportra, vagy mozgásformára, akár kirándulásra, túrázásokra.
4. A készülék-használat árthat a szülő-gyerek kapcsolatnak
A szülők nem szabad elfelejtsék, hogy a gyerek elsősorban róluk vesz mintát, így ha azt látja, hogy anya és apa naponta sokat használja a telefonját, akkor ő is azt fogja tenni. Ezzel viszont természetesen elkerülhetetlenek lesznek a feszültségek, főként mikor vacsorához van terítve, a gyerek megígéri, hogy mindjárt jön, közben még mindig a mobilján lóg. A szakemberek szerint a szülőknek meg kell próbálniuk kevesebbet használniuk a telefonjukat, és több közös programot érdemes szervezniük a gyerekükkel, mert ez megerősíti a családi kötelékeket.
Amit még nem tudtál...
video:
https://www.youtube.com/watch?v=MHHNMvmwqFo
Erdei séta során
Egy nyári zápor után
frissnek érezzük a levegőt.
A negatív töltésű ionok általában bőségesen megtalálhatóak a természetben.
A tengerparton, a vízeséseknél, az erdőkben a levegő negatív ion koncentrációja
sokszorosa a pozitív ionkoncentrációnak,
ezért érezhetjük
magunkat frissebbeknek ilyen helyeken.
Fordított a helyzet
a működő elektromos eszközöknek köszönhetően, mint például
a rádiótelefon,
vagy a városi környezet számos elektromos berendezése esetén, amik pozitív töltésű ionokat kibocsátó források.
Ezek túlsúlya sok embernél
az egészség romlását
okozhatják.
Analóg adónál egészségre káros hatások eléréséhez komoly teljesítményekre van szükség, addig a digitális technika esetében elegendő csupán néhány milliwatt az azonos hatáshoz.
Elég, ha megnézzük a természetet egy rádióadó környezetében, a furcsán megcsavarodott fákat, vagy utánanézünk annak, milyen szakmai betegségei vannak azoknak az embereknek, akik állandóan rádiósugárzásnak vannak kitéve, akkor bizony találunk néhány jellemző megbetegedést, mint például
- a szürke hályogot.
- termikus hatások,
- molekulasérülések és a proteinek károsodása,
- toxikus hatások a génekben,
- a celluláris folyamatok elváltozása,
- az immunrendszer gyengülése,
- a központi idegrendszer befolyásolása,
- változások a hormonrendszerben,
- steratogén hatások,
A tanulmányról részletesen a www.ecolog-institute.de cím alatt lehet olvasni.
A melatonin nevű hormon érzékeny a magas frekvenciájú besugárzásra. Ez a hormon az, amelyik szabályozza az alvás-ébrenlét ritmusát. A kutatások teljes bizonyossággal megmutatták, hogy a melatonin termelődés és a nagyfrekvenciájú sugárzás között kimutatható és egyértelmű összefüggés van.
De a melatonin nem csak az alvás ritmusát szabályozza, hanem a tumorok kialakulásának legyőzésében is fontos szerepe van. Olyan időkben, amikor szinte minden harmadik ember rákban betegszik meg, érdemes elgondolkodni ezen az összefüggésen.
A magas frekvenciájú sugárzás befolyásolja az
agyi-vér sorompó működését,
amelynek az a feladata, hogy azon túl, hogy
a vérnyomását szabályozza,
megakadályozza, hogy a vér mérgeket tudjon bevinni az agyba.
Szelektív áteresztőképessége következtében bizonyos molekulákat átenged, bizonyosokat pedig nem.
Ezt a szelektivitását ez a szervünk a mobiltelefonok sugárzásának hatására elveszti, és ezért a méreganyagok már nem csak a testben, hanem az agyban is áramlani tudnak. Hogy ez milyen következményekkel jár,
azt nem kell külön ecsetelni.
A mobiltelefon egy mikrohullámú adóvevő, másodpercenként a milliótól a milliárdokig terjedő rezgésszámban bocsát ki mikrohullámú energiát. Rákot okozhat. Egy sejt-biokémiai lap szerint ezek a frekvenciák rákot és más betegségeket okoznak azzal, hogy károsítják a DNS-t, illetve a DNS javító mechanizmusát. A mikrohullámok gyors sejtöregedést idéznek elő. Olasz tudósok kimutatták, hogy a mobiltelefonból érkező sugárzás agresszív rákos sejtnövekedést idéz elő. A 900 megahertzes vagy 2, 4 gigahertzes vezeték nélküli telefonok ugyanolyan veszélyes mikrohullámú sugárzást bocsátanak ki, mint a mobiltelefonok.
Kismamák figyelem!
Ha úgy érzed, hogy ez által csökkentheted a terhességi kockázatokat, próbáld ki a következőket a mobiltelefon használata, okozta sugárzás minimalizálása érdekében:
A terhesség ideje alatt nem árt elővigyázatosabbnak lenned, és a lehető legkevesebbet használd a mobilt.
- csak akkor, ha nincs más lehetőséged!
- Küldj üzenetet, sms-t vagy használd a házi telefont a mobil helyett!
• Próbálj röviden, a lényegről beszélni!
• Keress egy olyan helyett, ahol erős a jel, /nagy a térerő/és csak azután telefonálj.
A blut. eszközöket használva csökkentheted a fejed közelében a SAR értékét,/ a maximális sugárzás vagy energia mennyiségét, amit a tested magába szív, amikor mobiltelefonon beszélsz./ miközben a mobiltelefonon beszélsz, viszont ez által növeled a SAR értéket a test többi részén.
- ezért tartsd távol legalább karnyújtásnyira testedtől a sugárzó telefont, ha van lehetőséged, tedd messzire pl. az asztalra, húzódj tőle távol /félj tőle, ez rögzüljön, - a legrövidebb ideig használd!/
Egy brit tanulmány összefüggést talált az anyaméhben mobiltelefonoknak kitett gyermekek későbbi magatartási problémái között, mint például, az /ADHD szindróma-figyelemhiány a depresszió, alváshiány, tanulási nehézségek, arcizomvonaglás és agresszív viselkedés /gyermekkorban.
gyakran nem sikerül odafigyelnie a részletekre vagy figyelmetlenség miatt hibázik az iskolában, munkahelyen vagy más tevékenység közben
• gyakran nehéz odafigyelnie különböző feladatokra vagy szórakozási tevékenységekre
- gyakran úgy tűnik, nem hallgatja, amikor közvetlenül vele beszélnek
• gyakran nem tudja követni az utasításokat és befejezni a leckéket, házimunkát vagy a munkahelyi kötelességeket (de nem ellenzéki magatartása miatt vagy mert képtelen megérteni az utasításokat)
- gyakran nehézségei vannak a feladatok és tevékenységek szervezésében
• gyakran kerüli, nem kedveli vagy habozik részt venni olyan tevékenységekben, melyek tartós mentális erőfeszítést igényelnek (mint az iskolai gyakorlatok vagy házi feladatok)
• gyakran elveszít a kapott feladatokhoz vagy más tevékenységekhez szükséges tárgyakat (például játékok, házi feladatok, ceruzák, könyvek vagy eszközök)
- gyakran könnyen elterelik figyelmét a jelentéktelen ingerek
• gyakran feledékeny a napi tevékenységekben.
Hiperaktivitás
- gyakran mozgolódik a széken
• gyakran feláll a székről az iskolában vagy más helyzetekben, amikor ülve kellene maradjon
• gyakran szaladgál vagy mászik olyan helyzetekben, amikor ez illetlen (a kamaszok és felnőttek esetében ezen megnyilvánulás egy szubjektív szorongási állapotra korlátozódik)
- gyakran nehéz játszania vagy részt vennie más pihenési tevékenységekben
• gyakran " menés közben van" van és úgy viselkedik, mintha egy motor ellenőrizné
• gyakran túl sokat beszél.
Lobbanékonyság: gyakran válaszol, még mielőtt végighallgatná a kérdést, nehezére esik kivárni, hogy rá kerüljön a sor, gyakran megszakítja, vagy beleavatkozik mások tevékenységébe (például beszélgetésekbe vagy játékokba).
Az embert érő mikrohullámok és a rák közötti kapcsolat évek óta dokumentált. A hidegháború idején a szovjetek sugározták a moszkvai Amerikai Nagykövetséget, kettősnyalábú, alacsony sugárral. Két egymást követő nagykövet is leukémiát kapott. A személyzet más tagjai rákot kaptak, vagy DNS károsodást mutattak ki a vérükben, ami közvetlenül a rák kialakulása előtt következik be.
A Washingtoni Egyetem professzora, Dr. Henry Lai kutatása azt mutatja, hogy az amerikai kormány által meghatározott biztonsági értéket túllépő mikrohullámok egyértelműen károsítják az agysejteket. A professzor megjegyezte, hogy hosszú távon még a pici rádiófrekvenciás sugárzások is összeadódnak, és káros hatásuk lehet. Arra figyelmeztet, hogy a népességet érő, vezeték nélküli telefonokból érkező sugárzást a minimumra kell csökkenteni.
A Motorola azt tanácsolja a fogyasztóknak, hogy ne irányítsák a mobil antennáját a test védtelen részei felé. Azonban független tesztek kimutatták, hogy nagy mennyiségű sugárzás érkezik a billentyűzetről, illetve a mobil szájrészéről is. Ez a sugárzás mélyen behatol az agy, fül és szem szöveteibe, ezek különösen ki vannak téve a mikrohullámok kárósító hatásainak. Amikor a kezünket szabaddá tevő headsettel telefonálunk, miközben mobilunk az övre csatolható mobiltartónkban lapul, a máj vagy a vese területét éri a sugárzás.
A legújabb kutatások megerősítik, hogy a mobiltelefon és a vezeték nélküli telefonok mikrohullámai a következő egészségkárosító hatással járnak:
-A fejbőr idegeinek károsodása, a vérsejtekből hemoglobin szivárog ki.
Emlékezetvesztés, szellemi zavar. Fejfájás, kóros fáradékonyság. Összetett fájdalom, izomgörcsök, remegés. Égető érzés, a bőr kipörsenése. Alvás során az agyi elektromos aktivitás megváltozása. Fülcsengés előidézése, szaglás romlása. Zöldhályog, retinakárosodás, szemrák! A vér-agy gát már nem nyújt védelmet a vírusok és toxinok ellen. A fehérvérsejtek száma és hatékonysága csökken.
Asztma, a hízósejtekben lévő hisztamin termelésével. Emésztési problémák, a koleszterin szint megemelkedése, a belső elválasztású rendszer károsodása, főleg a hasnyálmirigy, pajzsmirigy és petefészkek károsodása.
1993-ban az amerikai távközlési ipar 25 millió dollárt költött kutatóprojektekre, hogy bebizonyítsák, a mobiltelefonok biztonságosak. Azonban a tanulmányok éppen az ellenkezőjét bizonyították. Arra is rámutattak, hogy szövetségi szinten a megengedett, legmagasabb mikrohullámú sugárzás határértéke sem megfelelő, már ez is veszélyes.
A sejtkárosodás, illetve a tumor kialakulása már az FCC-sugárzás 1/3-nál kimutatható volt a laborokban.
A távközlési iparban dolgozó fiúk bepánikoltak. Ők és a szolgálatkész politikusok, szövetségi szabályalkotók eldöntötték, hogy kifizetődőbb a hazugság és a tagadás. A terhelő bizonyítékok ellenére az FDA (Amerikai Élelmezésügyi Hivatal) még mindig ködösít: „semmi okunk sincs azt feltételezni, hogy a mobiltelefonok bármiféle egészségkárosító kockázatot jelentenének a fogyasztókra nézve". Eközben a távközlési ipart arra ösztökélik, hogy a megengedett mobilsugárzás értékét tízszer annyi sugárzással növelje.
Egy mobiltelefonnak nagyon meg kell növelnie a térerőt ahhoz, hogy fenn lehessen tartani a kommunikációt az autó „fémes ketrecében". Tehát a mikrohullámú sugárzás különösen élénk a jármű belsejében.
Ott ne használjátok!
Tudtad, hogy miközben a mobilodon "csüngsz", fokozódik az antennához legközelebb eső agyi területek anyagcseréje?!
És azt, hogy telefonálás közben 0.5-1 fokkal emelkedik fejed hőmérséklete a mobiltelefonból érkező sugárzás következtében?!
A felmelegedés annak köszönhető, hogy miközben a készülék használatban van, elektromos sugarakat bocsájt ki, amit a Te sejtjeid elnyelnek. Biztosan Te is észre vetted már, hogy egy hosszabb beszélgetés alatt felmelegszik a füled. Ez is a káros sugarak jele.
A napjainkban, kényelmi okok miatt divatossá vált (bluetooth) headset használata során ezek a sugarak közvetlenül érik a fejünket, és zavarhatják az agyi folyamatokat.
Ha ezek után mellőzöd a headsetet, akkor csak annyit érhetsz el, hogy nem a fejed nyeli el a veszélyes hullámokat, helyette a veséd, a petefészked, a májad, a szíved és egyéb szerveid szenvedik el a károkat.
Sokan tudjuk azt, hogy a mobilok két másodpercenként adnak egy-egy impulzust az adótorony felé, de ritkán gondolunk bele, hogy ezek a jelek hatással vannak szerveinkre a nap szinte minden percében.
Ahogy a kipufogógáz a tüdőnket, úgy az elektroszmog a szervezetünk minden pontját leterheli.
Számtalan tünete van, annak, ha a már a Te immunrendszered is nehezen veszi fel a harcot a káros sugarak ellen:
Például gyakran fáj a fejed, zúg a füled, romlik a memóriád, sűrűn küzdessz koncentráció zavarral... stb.
Egyes feldolgozási módok, mint a mikrohullámúsütés, szerintem még inkább „megölik" és egészségtelenné teszik az ételeket. „a mikrohullám jó a zoknik és a fehérneműk sterilizálására"
Ha tetszett, nyomj egy Like-ot is.