Ismerősek ezek a tünetek?
Májunk egy többfunkciós szerv, rendkívül sokféle feladattal. Megfelelően működő máj nélkül például nincs zsíremésztés. A máj szabályozza a koleszterinszintünket, de arról is dönt, hogy a zsír energiává alakuljon, vagy zsírpárnák formájában tárolódjon. Képes tehát azt is irányítani, hogy hízunk vagy fogyunk.
A máj hormonokat és ezernél több enzimrendszert állít elő, melyek gyakorlatilag a szervezet minden tevékenységéért felelősek. A szem, a szív, az ivarmirigyek, az ízületek és a vesék helyes működése mind a jó májfunkció függvénye. Ha a több mint ezerből csak egyetlen enzimrendszer felépítésében akadályozva van a máj, máris az egész szervezet működése szenved zavart.
De ez még nem minden. A máj az első címzettje mindannak, amit megeszünk és megiszunk. Minden étel és ital a vékonybél nyálkahártyáján keresztül a portális vénába, és a vérárammal közvetlenül a májba kerül. A májba azonban bejutnak azok a mérgek is, melyeket a bőrön vagy a légzőrendszeren keresztül vettünk fel. A máj szakadatlan feladata ezért a vérből minden méreganyagot kiszűrni és ártalmatlanná tenni. Csak ezután lehet a semlegesített mérgeket a veséken vagy a bélrendszeren keresztül kiválasztani. Amíg a máj teljesítőképes, jól, aktívnak és egészségesnek érezzük magunkat.
Ha azonban a máj túlterhelődik a szervezetbe beáramló mérgekkel, akkor ez rögtön kihat az egész szervezetre.
A máj csökkent erővel dolgozik, és a beáramló mérgeknek csak egy részét képes semlegesíteni. A vér ennek következtében toxinokkal szennyezett, nem tud elegendő oxigént szállítani és minden anyagcsere-mellékterméket elszállítani. A méreg- és salakanyagok a kötőszövetekben rakódnak le. Az elsalakosodott kötőszövet akadályozza minden egyes sejt optimális ellátását. Ezzel mindenféle betegség előfeltétele adott. Ne hagyjuk, hogy idáig fajuljon!
Védi a szívet.
Gyulladáscsökkentő.
Erősíti az immunrendszert.
Megújítja a memóriát.
Csökkenti az izomlázat.
Megóvja szervezetünket a szabad gyököktől.
Megelőzi és javítja a korral járó szemproblémákat.
Kitűnően regenerálja a szervezetet.
Segít megelőzni a daganatos betegségeket.
A fizikai teljesítmény növelése mellett a szexuális vágyat is fokozza. Egy régi mondás szerint a goji bogyó (vagy más nevén: farkasbogyó) az öregemberből is kihozza a farkast. Emiatt az ókori Kínában a feleségüktől távol lévő, utazgató férfiaknak nem volt tanácsos goji bogyót enni…
A goji feltáplálja a szervezetet vitaminokkal, ásványi anyagokkal, nyomelemekkel, fehérjékkel, antioxidáns flavonoidokkal és mindenféle különleges, a természetben ritkán előforduló anyaggal. A goji bogyó a betegségmegelőzés jelenleg ismert egyik leghatékonyabb természetes csúcsfegyvere: erősít, tisztít és táplál.
A goji bogyót a „hosszú élet gyümölcsének” is nevezik, mivel fokozza az emberi növekedési hormon termelését, így rendszeres fogyasztásával időskorban is megvan rá az esélyünk, hogy fiatalos külsőnk legyen.
A természetben egyedüliként szinte csak a gojiban találjuk a kutatások során a rák ellen igen hatékonynak bizonyuló anyagot, a germániumot.
Egy 1994-ben, Kínában a „Journal of Oncology” által végzett kísérlet bebizonyította, hogy a halálos kórral fertőzött, ám goji bogyót fogyasztó betegeknél a hagyományos kezeléseknél sokkal jobb hatást értek el.