Egészség és lehetőség!

Ne fuss az egészséged (a kincsed) után, hanem őrizd meg azt! A testünk ha beteg, - csak akkor képes meggyógyulni, amikor ebben segítünk neki. - Ne féljünk nagyot lépni, ha ez tűnik szükségesnek, mert két kis ugrással nem jutunk át a szakadékon!

lohere.gif

A pajzsmirigy védelme érdekében a problémákkkal küszködőknek ajánlom, hogy kerüljék az alábbiakat...

 

Képtalálat a következőre: „pajzsmirigy képekben”

 

1. Cukor

A finomított cukor miatt megemelkedik a vércukorszint, ez pedig nincsen jó hatással, ha valakinek pajzsmirigy problémái vannak. A cukorral telített ételek negatívan befolyásolják a hasnyálmirigy működését is, ami végül inzulinrezisztenciához vezethet. A pajzsmirigyekre is azért veszélyesek az édes élelmiszerek, mert csökkentik a hormontermelést, így a szervezet nem képes megfelelően működni.

2. Kávé

A kávéval is jobb, ha vigyáznak a pajzsmirigy betegek. A mértékkel történő kávéfogyasztás nem jelent különösebb veszélyt, de ha napi több csészével is megiszunk az erős feketéből, akkor a mellékvesék normális működése veszélybe kerülhet.

3. Sült ételek

Az ételek sütésével, pirításával az a gond, hogy úgynevezett ártalmas transzzsírok keletkeznek, amelyek egyáltalán nem tesznek jót a pajzsmirigyek működésének, így ezen zsíros finomságokat kerülni kell.

4. Glutén

A gluténban gazdag ételek is károsan hatnak, hiszen a gliadin nevű fehérjét a pajzsmirigy problémákkal küzdők szervezete sokszor idegen testként azonosítja, így az immunrendszer támadást indít ellene, ez pedig rosszullétet eredményez. Így akiknek nem működik megfelelően a pajzsmirigyük, ne fogyasszanak glutént tartalmazó termékeket.

5. Szója

A szójafogyasztás ugyan megengedett, de csak keveset szabad belőle fogyasztani, ugyanis megakadályozza a pajzsmirigyek által termelt hormon felszívódását. Az orvosok például azt ajánlják, hogy ha szóját ettünk, várjunk legalább 4 órát és csak azután vegyük be a felírt gyógyszert, mert ennyi idő alatt a szervezet képes lebonatni a szóját, így a későbbiekben nem lesz gond ebből.

6. Keresztes virágúak

Ilyen zöldség például a káposzta, vagy a brokkoli. Főként azoknál a betegeknél okozhat gondot, akik jódhiányban szenvednek. Azonban, ha tápanyagbevitel megfelelő és gazdag, akkor egy kevés brokkoli nem árthat meg.

  

lohere.gif

 

A megoldás: kókuszolaj

 A kókuszolaj 92%-ban telített zsírsavakat tartalmaz, mégis egészséges. És a pajzsmirigy-alulműködést is hatékonyan lehet vele kezelni. Közepesen hosszú szénláncokból épül fel, melyekről fontos tudni, hogy fokozzák az anyagcserét és így elősegítik a fogyást. Ezenkívül az anyagcsere fokozásával ahhoz is hozzájárul, hogy testhőmérsékletünk újra elérje a normális intervallumot.

És miért előnyös a közepesen hosszú szénlánc? A növényi olajokban hosszúláncú zsírsavak találhatóak, melyek igen könnyen oxidálódnak és avassá válnak. Ezért van az, hogy az élelmiszergyártók finomítják ezeket az olajokat (hidrogénezés), hogy tovább megőrizzék a minőségüket. Azonban ezzel az eljárással az a gond, hogy rengeteg transz-zsír képződik a folyamat során. A transz-zsírok pedig különösen károsak a szövetekre és a pajzsmirigy működését is negatívan befolyásolják. Azonban a kókuszolajnál minden máshogyan van: a rövid szénláncú zsírsavak stabilak és ellenállnak az oxidációnak, ezért NEM KÁROSAK AZ EGÉSZSÉGRE.

 

lohere.gif

Weblap látogatottság számláló:

Mai: 96
Tegnapi: 147
Heti: 737
Havi: 3 801
Össz.: 1 138 198

Látogatottság növelés
Oldal: 146.Pajzsmirigy védelem...
Egészség és lehetőség! - © 2008 - 2024 - megachi.hupont.hu

A HuPont.hu honlap ingyen regisztrálható, és sosem kell érte fizetni: Honlap Ingyen.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »